You are currently viewing Barfna karma dla psa

Barfna karma dla psa

  • Post author:
  • Post category:Psy

Jak żywić swojego psa? Jak sprawić, by dobrze się rozwijał? Jak skomponować odpowiednią dietę? Coraz więcej wiemy o naszych zwierzakach – coraz więcej potwierdzonych naukowo, udowodnionych rzeczy, nie tylko przesłanek lub gdybań. Wiemy, że psy, choć nie rozpoznają swojego odbicia w lustrze, rozumieją pojęcie „ja”, gdy poczują zapach identyczny do swojego. Wiemy też, jaka dieta jest idealna dla każdego psa. Każdego – niezależnie od przebytych chorób. 

Dieta oparta na surowym mięsie 

dobre mięso dla psówDieta taka musi opierać się na surowym mięsie – to ważne, że na surowym. Gotowane nie jest lepsze, wręcz przeciwne – o wiele gorsze. Tak samo na mięsie – nie na kościach. Same kości jednak można podawać, muszą one jednak być albo w formie zmielonej, albo muszą to być mięsne kości – czyli po prostu gruba kość, dookoła której ciągle przytwierdzone są mięśnie. Dobre mięso dla psów to mięso, które miało wykonane odpowiednie atesty i mogłoby być sprzedawane również dla ludzi. Mogłoby – w przypadku gdy kupujemy już gotową mieszankę barf, lub ma – gdy decydujemy się taką mieszankę zrobić sami i kupujemy mięso prosto z ubojni czy u rzeźnika. Ta pierwsza opcja jest zdecydowanie łatwiejsza i nie odbiega normami od drugiej – często wręcz te normy przewyższa. Kupując gotową karmę barf dla psa dostajemy zamrożone, świeże mięso, do którego dodano już potrzebne suplementy, które uzupełniają dietę naszego psa – są to warzywa, skorupki jajka lub zmielone kości, czasami algi morskie, suszona krew, oleje i spirulina. Proporcje takiej mieszanki zawsze są takie same – osiemdziesiąt procent to czyste mięso – czyli surowe mięśnie szkieletowe, dwadzieścia to wszelkie dodatki, w tym podroby. Mieszanki takie nie odbiegają, a często przewyższają standardy robionego własnoręcznie barfu z prostego powodu – proporcje dla wszystkich suplementów i podrobów są ściśle wyliczane, rodzaje mięs łączone tak, by uzyskać najbardziej optymalną dla rozwoju psa karmę. To precyzja, której laik lub osoba dopiero zaczynająca nie może osiągnąć. Dodatkowo, często przy gotowych mieszankach tworzy się przy mrożeniu granulki, by łatwiej było rozdzielać zamrożone mięso, gdy przychodzi do przydzielenia dziennej porcji. 

Opiekunowie chcą zapewnić swoim pupilom jak najlepsze warunki – dlatego dobierają spacerowe akcesoria, kupują smaczki, zabawki i radzą się behawiorystów, często też uczęszczają z psem na tresurę. W tych wszystkich staraniach nie wolno zapomnieć o zbudowaniu zdrowej i dostosowanej do natury psa diety, która pozwoli mu na naturalny fizyczny rozwój i pozwoli mu żyć w szczęściu i pełnej sprawności jak najdłużej.