You are currently viewing Biblia idealna dla dzieci

Biblia idealna dla dzieci

 

Jeżeli urodziło nam się dziecko i postanowiliśmy wychować je w wierze, to musimy naprawdę się starać, żeby być w tym konsekwentnymi. Nasze dziecko na pewno będzie się czuło zaciekawione wiarą, tym, czym ona jest i wszystkim co z nią związane, więc naszym zadaniem jest umożliwienie dziecku zdobywanie wiedzy. Musimy jednak pamiętać, że poza tym konieczne jest też, by zapewniać „materiały” do zdobywania wiedzy, a wiadomym jest, że najlepszym z nich jest Biblia. Konieczne jest jednak kupienie takiej jej wersji, która będzie dla dziecka zrozumiała.

Pismo Święte dostosowane do dzieci

dziecięce pismo święte - księgarniaJestem osobą, która zawsze była wierząca i przez całe moje życie staram się kierować tym, co czytam w Biblii i tym, co mówi Bóg. Było więc dla mnie ważne, by moją córeczkę również wychować na kogoś takiego, dlatego starałam się zapoznawać ją z Bogiem i z wiarę już od najmłodszych lat, oczywiście w sposób dostosowany do jej wieku. Trudno było mi jednak dawać sobie ze wszystkim radę bez Biblii, która wydawała mi się za trudna dla dziecka, ale jednocześnie tak bardzo potrzebna. Udało mi się jednak dowiedzieć, że istnieją Biblie, które przeznaczone  są właśnie dla dzieci i mają za pomocą obrazków i krótkich fragmentów przybliżyć im to, co najważniejsze. Musiałam tylko znaleźć sklep, w którym taka Biblia się znajduje, a jako, że bardzo mi zależało na takim zakupie, to zaangażowałam się w poszukiwania naprawdę mocno. Oczywiście wreszcie znalazłam owe dziecięce Pismo Święte – księgarnia, która je oferowała była naprawdę świetna, a do tego ceny nie były kosmicznie duże, więc ze szczerą radością dokonałam zakupu, nie mogąc się doczekać, aż pokażę córeczce, co jej kupiłam. Od razu wykazała ona zainteresowanie ową Biblią i razem ze mną czytała po kawałku codziennie, dopytując i wyraźnie interesując się treścią księgi. Uważam więc, że dobrze zrobiłam, dokonując takiego zakupu, bo wiem, że za kilka lat moja córka będzie mądrą, kochającą Boga i przestrzegającą jego przykazań kobietą i wizja ta była bardzo piękna.

Jeżeli pragniemy, by nasze dziecko zapoznało się z treściami z Biblii, nie musimy rezygnować z tego ze względu na to, że księga ta jest napisana językiem często trudnym i nie zrozumiałym. Teraz bowiem istnieją wydania Pisma Świętego przygotowane specjalnie dla dzieci, które na pewno spodobają się naszym pociechom i sprawią, że poczują się one zaciekawione tym, co związane z wiarą i Bogiem. Taka księga jest więc warta zakupu, ponieważ pomaga związać się z Bogiem już w okresie dzieciństwa, co jest niezwykle wartościowe.