You are currently viewing Budowa hal z płyt warstwowych

Budowa hal z płyt warstwowych

 

Wybudowanie powierzchni magazynowej może nam zająć kilka dni, albo kilka miesięcy w zależności od wyboru rodzaju budowli. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na murowany magazyn, czy modułową halę, to musimy uzyskać na naszą inwestycję pozwolenie z Urzędu miasta. Hala jest zdecydowanie prostsza w demontażu niż murowany budynek, dlatego też z tego względy jest to mniej kosztowna inwestycja. Przy montażu hali, producent wykonuje dla nas projekt i pomaga nam go zoptymalizować pod nasze potrzeby i wymagania.

Kolejne etapy budowy hali z płyty wielowarstwowej

budowa hali z płyty warstwowejBudowa magazynu nie jest prostą sprawą, ponieważ cały proces składa się z wielu etapów. Dobór właściwych materiałów jest kluczowym czynnikiem w późniejszej trwałości konstrukcji, dlatego warto posłuchać rad specjalistów z tej dziedziny budowlanki. Najpopularniejsze są stalowe konstrukcje, które mogą udźwignąć ciężar nawet do dwudziestu ton, bez obawy o stabilność. Mocne fundamenty w postaci żelbetonowego podłoża izolują wnętrze zabudowy od wilgoci płynącej z ziemi. Budowa hali z płyty warstwowej może trwać maksymalnie dwa dni, a przy pełnej dziesięcioosobowej ekipie montującej, nawet jeden dzień. Płyty zastosowane w ścianach hali składają się z trzech warstw: płyty z rdzeniem poliuretanowym, styropianu, oraz wełny mineralnej. Takie połączenie jest najlepsze w halach całorocznych, gdyż trzymają ciepło w zimie, a w lecie komfortowo chłodzą. Po zamontowaniu fundamentów, rozłożeniu i przymocowaniu stalowego stelaża, mocuje się do niego płyty wielowarstwowe i przykręca specjalnymi wkrętami. W czasie kiedy jest kładziony dach, od wewnątrz następuje ocieplenie i wytłumienie konstrukcji wełną, która przepuszcza powietrze, ale nie wodę. Dach jest pokrywany grubą, pofalowaną blachą mocowaną wkrętami do stalowych belek. Aby miejsca mocowań i łączeń zabezpieczyć przed deszczem i śniegiem, są zakrywane aluminiowymi, lub gumowymi nakładkami, pełniącymi rolę osłon. Tak wykonana konstrukcja wymaga jedynie odebrania kluczy przez zleceniodawcę i można zacząć przeprowadzkę do nowego magazynu.

Aby zachować najwyższy standard świadczonych usług, producenci do budowy hal zatrudniają tylko wykwalifikowanych budowlańców, który znają się na swoim fachu. Budowa hali odbywa się od początkowego projektu, po moment przekazania inwestycji odbiorcy. Jest to kompleksowa usługa, z której korzysta coraz więcej firm produkcyjnych, handlowych, ale także przemysłowych. To tanie rozwiązanie na stworzenie przestronnej powierzchni przeznaczonej na magazyn, biuro, czy halę produkcyjną.