You are currently viewing Budynki halowe ze stali

Budynki halowe ze stali

Nieodłącznym elementem firmy zajmującej się produkcją jakichś przedmiotów są hale produkcyjne, w których odbywa się cała praca. Bez hal przemysłowych wszystkie tego typu firmy nie mają prawa bytu na rynku. Budynki halowe znajdują swoje zastosowanie nie tylko w przemyśle produkcyjnym, ale też świetnie sprawdzają się jako magazyny dla przedsiębiorców zajmujących się np. prowadzeniem sklepów budowlanych, które składują w tego typu magazynach cały towar, który nie został wystawiony na półki sklepowe.

Najpopularniejszy rodzaj hali

hale stalowe - łódźBudownictwo przemysłowe jest bardzo zróżnicowane. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat trendy w budownictwie przemysłowym bardzo mocno się zmieniały. Kiedyś najpopularniejszym rodzajem budynków przemysłowych były te, wykonane w całości z pustaków. Budowa takiego budynku była po pierwsze bardzo kosztowana, a po drugie bardzo czasochłonna. Od kilku lat na pustakami góruje stal, możemy zaobserwować coraz więcej budynków wykonanych w całości ze stali. Jeśli chodzi o hale stalowe – łódź jest miastem, które swoim krajobrazem potwierdza stwierdzenie, że hale stalowe są obecnie najpopularniejszym rodzajem budynków halowych. Popularność budownictwa stalowego wzięła się z kilku powodów. Po pierwsze wybudowanie takiego budynku trwa nawet kilkukrotnie krócej, niż wybudowanie budynku tej samej wielkości z pustaków. Kolejnym powodem popularności jest to, że tego rodzaju inwestycja wymaga mniejszych nakładów finansowych chociażby z tego powodu, że stal jest tańsza od pustaków i nie potrzebujemy tak wytrzymałego fundamentu, ponieważ budynek ze stali jest znacznie lżejszy od tego z pustaków. Budynki o konstrukcji stalowej są dużo wytrzymalsze, ponieważ stal w przeciwieństwie do pustaków pracuje, może się odkształcać i wracać do swojego pierwotnego kształtu pod naporem sił związanych z silnymi ruchami powietrza. Stal używana do budowy hal, to zazwyczaj stal nierdzewna, które jest bardzo wytrzymała, co sprawia, że tego typu budynki charakteryzują się dość dobrą żywotnością.

Budowa hali wykonanej w całości ze stali, przeprowadzona w odpowiedni sposób może zakończyć się w przeciągu dwóch miesięcy. Większość hal stalowych produkowana jest w fabrykach, a następnie przywożona jest na plac budowy w elementach, gdzie jest składana w jedną całość. Koszt wzniesienia budynku halowego ze stali uwarunkowany jest przede wszystkim rodzajem gruntu na jakim zamierzamy wybudować budynek oraz od jego wielkości. W przypadku stabilnego gruntu, koszt budowy będzie mniejszy.