You are currently viewing Bus w kierunku Holandii

Bus w kierunku Holandii

Od kiedy jesteśmy członkami Unii Europejskiej, to bez przeszkód podróżujemy, migrujemy i poszukujemy pracy u naszych sąsiadów. Niektórzy jeżdżą zawsze własnym samochodem, bo cenią sobie niezależność i chcą się móc szybko przemieszczać. Inni wolą zaoszczędzić na przejeździe i skorzystać z publicznych środków transportu, lub po prostu szukać okazji na stopa w pożądanym kierunku.

Standard busów do Holandii

busy z Bydgoszczy do HolandiiPodróż zagranicę własnym samochodem jest bardzo komfortowa, lecz najczęściej wiąże się z dużymi kosztami. Poza paliwem musimy wykupić dodatkowe ubezpieczenie i w niektórych państwach wymagane są specjalne pozwolenia na wjazd. Do niektórych państw mamy z Polski bezpośrednie połączenie pociągiem, więc także z takiej opcji można skorzystać. To komfortowy sposób podróży, ale dość długi. Jeżeli zależy nam na czasie, a chcemy jechać Amsterdamu, to najlepsze będą busy z Bydgoszczy do Holandii. Bus całą trasę pokonuje w ciągu niecałych sześciu godzin i jedzie tylko przez Niemcy. Busy zatrzymują się tylko wtedy kiedy mają wolne miejsca, więc może się zdarzyć, że wsiadając w Bydgoszczy pojedziemy prosto do Holandii, bo wszystkie miejsca będą zajęte w momencie wyjazdu z bazy. W takim przypadku nawet sama trasa może szybciej minąć, gdyż bus nie zatrzymuje się na żadnych przystankach i jedzie prosto do celu. Standard busów wysyłanym w dalekie podróże jest bardzo wysoki i zapewnia odpowiedni komfort dzięki klimatyzacji i przyciemnianym szybkom. W busie znajdują się nowoczesne fotele z możliwością regulacji oparcia i zagłówka, a w oparciu fotela znajdują się małe rozkładane stoliki, dzięki którym pasażerowie mogą spożywać w trakcie jazdy. Bezpieczeństwo drogi zależy od umiejętności i doświadczenia kierowcy, a na trasie Polska – Holandia, prywatni przewoźnicy zatrudniają tylko zawodowych kierowców. W busie może jechać maksymalnie dwadzieścia pięć osób, bo tyle w środku znajduje się foteli. Wyjazd busu odbywa się z dworca głównego, a jego rozkład jazd znajduje się na stronie przewoźnika, lub w punkcie informacyjnym na dworcu.

Kraje Beneluksu stają się coraz popularniejszy kierunkiem do podróżowania i szukania pracy dla Polaków. Dlatego z roku na rok jest coraz więcej firm przewozowych, które oferują transport w tamtych kierunkach. Do Holandii możemy jechać busem, autobusem, pociągiem, albo polecieć samolotem. Każdy środek transportu ma inny komfort i czas podróży. Busiem z Bydgoszczy jeżdżą nawet całe rodziny z dziećmi i są zadowoleni ze standardu jaki w nich panuje. Ponadto bus w Holandii zatrzymuje się na kilku przystankach.