You are currently viewing Ceny drewnianych pergoli

Ceny drewnianych pergoli

Ogrody wraz z całymi aranżacjami roślinnymi przykuwają naszą uwagę różnorodnością roślin, a także dużą ilością kolorów. Poza roślinami możemy także zdecydować się na umiejscowienie w ogrodzie różnego rodzaju ozdób. Niektóre z nich mogą być wykonane z drewna. Drewno jest oczywiście w odpowiedni sposób zabezpieczone, aby nie dochodziło do jego gnicia i niszczenia. Przykładem drewnianych elementów ogrodowych mogą być wszelkiego rodzaju ławki, parkany, wiaty, altanki, czy też pergole. Co ciekawe te ostatnie mogą być w różnym kształcie.

Najlepsze pergole z drewna

pergola drewniana ogrodowaZ tego też powodu konieczne jest sprawdzenie możliwości doboru ich w danym miejscu. Miejscem tym mogą być przede wszystkim sklepy z akcesoriami ogrodniczymi. Możemy także zdecydować się na zamówienie pergoli u stolarza. W takim wypadku konieczne jest dokładne podanie wymiarów, a czasem także wykonanie szkicu, ewentualnie przedstawienie projektu. Na tej podstawie stolarz przystąpi do wykonywania pracy. Warto jest pamiętać o tym, że pergola drewniana ogrodowa, jak już wspomniano powyżej może przybrać dowolny kształt. Generalnie jest to rodzaj bramki. Posiada ona dwie ścianki boczne, a także górne zadaszenie. W związku z tym możliwymi kształtami może być kształt kanciasty, albo też półokrągły. Wszystko to jest możliwe do zrealizowania przez stolarza, albo do zakupu przez nas w sklepie. Decydując się na pergolę drewnianą do ogrodu możemy także pomyśleć o tym, aby dokupić innego rodzaju pasujące elementy. Warto jest w związku z tym wybrać je w identycznym kolorze. Na tej podstawie będziemy w stanie niezwykle łatwo stworzyć ciekawie wyglądającą kompozycję. Oprócz tego pergola, jako jeden z elementów ogrodu jest w stanie umożliwić nam nałożenie na jej powierzchnię różnego rodzaju pnączy. Warto jest o tym pomyśleć, gdyż wtedy stworzy ona cudownie wyglądające przejście pomiędzy jedną stroną ogrodu, a drugą. Umożliwi nam to także umiejscowienie danego rodzaju roślin na pierwszym planie. Z tego też względu bardzo dużo osób decyduje się na wybór takiego rozwiązania.

Co do zasady koszt zakupu pergoli wynosi około kilkaset złotych. Znaczenie ma tutaj jakość wykonania, a także jej wielkość i kształt. Im konstrukcja jest bardziej skomplikowana, tym większe prawdopodobieństwo, że jej cena będzie wyższa. W przypadku, gdy zdecydujemy się zlecić jej wykonanie stolarzowi możemy być pewni nieco wyższych kosztów, które zmuszeni będziemy w związku z tym ponieść. Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy pamiętajmy o tym, ze o konstrukcje z drewna należy dbać poprzez ich odpowiednie zabezpieczanie.