You are currently viewing Co się dzieje na zielonych szkołach ?

Co się dzieje na zielonych szkołach ?

Z założenia zielona szkoła nie ma być droga – jest to bowiem forma zajęć  dla dzieci pozalekcyjnych, a te powinny być aktualne dla wszystkich uczniów. Musimy jednak wiedzieć, ze niestety nie zawsze tak jest. Wpływ na cenę zielonej szkoły mają bowiem takie czynniki jak wyjazd do ośrodka bardziej oddalonego od szkoły, w atrakcyjnym turystycznie miejscu, ale także długość wyjazdu czy lista dodatkowych atrakcji. Ile zatem kosztuje zielona szkoła? Gdzie jechać aby było optymalnie tanio?

Zielona szkoła dla dzieci

stegna - zielone szkoły dla młodzieżyKiedyś zielone szkoły kojarzyły się przede wszystkim z tanim, kilkudniowym wyjazdem w atrakcyjna okolicę, pełna zieleni i atrakcji przyrodniczych. W trakcie wyjazdu na zieloną szkołę dzieci mogły poznawać świat przyrody i podstawy ekologii. Nie wybierano na jej miejsce także drogich ośrodków, tylko tańsze hotele albo ośrodku z wyżywieniem. Zwłaszcza nie wybierano ośrodków za granicą. Zielona szkoła powinna formą zajęć pozalekcyjnych, poznawanie przyrody czy liczne wycieczki w celu poznawania naszego kraju – to jest numer jeden. Dodatkowo takie wyjazdy często były finansowane bądź współfinansowane przez samorządy i publiczne instytucje. Dzisiaj najczęściej wyjazdy są współfinansowane przez rodziców. Przede wszystkim dzisiaj kilkudniowy wyjazd zazwyczaj jest wyjazdem tygodniowym albo dwutygodniowym. Dzieci wyjeżdżają nad morze, w góry albo za granicę, co jest już oczywiście droższa alternatywą dla rodziców. Zielone szkoly oferowane przez stegna – zielone szkoły dla młodzieży, sprawiają, że dzieciaki i młodzież mają w planach liczne dodatkowe atrakcje. Jedną z nich to nauka gry w szachy albo gry terenowe. Cena zielonej szkoły wiąże się z ubezpieczeniem, dojazdem, wyżywieniem, noclegiem oraz płatnymi posiłkami. Warto wiedzieć też, że cena zielonej szkoły to nie tylko koszt samego wyjazdu, ale także przygotowań do niego. Jeśli dziecko jedzie na zieloną szkołę nad morze albo w góry, to być może potrzebować będzie nowej odzieży butów czy innych dodatków. Nowy strój kąpielowy na zieloną szkołę nad morzem, a może także nowe buty i spodnie, kosmetyki, kremy do opalania czy lekarstwa, to koszty, które także należy brać pod uwagę i których redukcja zależy już tylko od rodziców.

Zielona szkoła to z pewnością przyjemnie doświadczenie dla dzieci, jest to szkoła na samodzielność, na to aby dogadać się i bardziej przywiązać do rówieśników. Nauczyć się czegoś nowego, usamodzielnić się odrobinę oraz działać w grupach. Zielona szkoła też może być dobrą okazją na zawarcie nowych znajomości przez dziecko.