You are currently viewing Czy każdy może tańczyć?

Czy każdy może tańczyć?

Wszyscy słyszeli słynne powiedzenie że ktoś ma dwie lewe nogi i nie umie tańczyć. Jest to jednak często po prostu wymówka dla tych, którzy nie mają zbyt dużej pewności siebie i obawiają się tańczyć przed innymi. Prawda jest taka, że ​​przy odrobinie praktyki każdy może nauczyć się tańczyć. Jest mało prawdopodobne, że nawet po kilku latach nauki można zostać profesjonalistą, ale nigdy nie jest za późno, aby wstać i dobrze się bawić podczas nauki tańca.

Jak nauczyć się tańczyć? 

bydgoszcz taniecNa początku nauki tańca można czuć się nieco nienaturalnie. Jednak przy odpowiedniej praktyce można stać się naprawdę dobrym tancerzem. Bydgoszcz taniec jest w zasadzie sztuką wykonywania prostych ruchów i gestów i naprawdę trzeba chodzić do szkoły, aby się tego nauczyć. Nawet dzieci mogą nauczyć się samodzielnie tańczyć. Wystarczy zacząć ćwiczyć i nauczyć się kilku podstawowych ruchów. Później można rozważyć naukę choreografii i procedur, które wymagają bardziej zaawansowanych umiejętności tanecznych. W trakcie niektórych tańców należy poruszać się zgodnie z ustalonym schematem, aby taniec był w harmonii z innymi tancerzami w grupie. To wymaga dużo praktyki, ale jest osiągalne. Najtrudniejszą przeszkodą, z którą zmaga się większość ludzi podczas tańca i która jest najtrudniejsza do pokonania, jest znalezienie rytmu. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nawet tę przeszkodę można pokonać. Poczucie rytmu to umiejętność, której można się nauczyć poprzez praktykę. Trening czyni mistrza. Wyczucie rytmu dla większości osób jest raczej naturalne i przychodzi łatwiej niż można się tego spodziewać. Jest wiele sposobów nauki tańca. Zawsze można się uczyć, naśladując swoich ulubionych tancerzy, po prostu oglądając ich teledyski. Można także nauczyć się tańczyć, zaprzyjaźniając się z ludźmi, którzy są świetnymi tancerzami, a następnie zapytać ich o wskazówki. Taniec jest jedną z tych rzeczy, których można nauczyć się samemu. Jest to forma wyrażania, która nie jest związana żadnymi regułami. Jeśli ma się dość wyobraźni, można nawet stworzyć własny styl tańca.

Każdy jest inny i każdy nauczyciel będzie miał inny sposób nauczania. Nie oznacza to, że nauczyciel tańca był niekompetentny, może po prostu jego styl nauczania nie pasował do indywidualnego sposobu uczenia się. Większość nauczycieli ma możliwość dostosowania sposobu nauczania do potrzeb ucznia. Nie zawsze jednak tak jest i być może należy rozważyć, czy nie lepiej poszukać kogoś innego lub spróbować uczyć się na własną rękę. Wystarczy zacząć, a nie potrwa długo, zanim zacznie się zauważać ogólną poprawę swoich umiejętności tanecznych.