You are currently viewing Czy można wyleczyć ból kręgosłupa?

Czy można wyleczyć ból kręgosłupa?

Ból pleców jest bardzo dokuczliwy i dotyczy wielu ludzi, szczególnie tych pracujących fizycznie oraz osób starszych a także tych, którzy prowadzą niezdrowy styl życia bądź są obciążeni genetycznie. Napięcie wokół kręgosłupa i ból z tym związany sprawiają, że czujemy się bardzo źle, bóle osłabiają sen i sprawiają, że praca jest nie do zniesienia. Jeśli przestrzega się kilku doraźnych zasad, ból ustępuje, ale doraźne leczenie to nie wszystko. Warto więc pójść leczyć przewlekłe bóle do rehabilitanta.

W jaki sposób leczy się bóle kręgosłupa?

skuteczne leczenie bólów kręgosłupa w poznaniuBól pleców jest jednym z zaburzeń mięśniowo-szkieletowych, które są najczęstszą przyczyną zwolnień lekarskich, jeśli chodzi o pracę fizyczną. Niestety wiemy o tym, że nie można sobie na to pozwolić, dlatego jak wystąpią pierwsze objawy bólów kręgosłupa, należy zastosować czym prędzej skuteczne leczenie bólów kręgosłupa W Poznaniu znajdują się poradnie rehabilitacyjne, gdzie można między innymi skorzystać z zabiegów fizykalnych, ćwiczeń, kąpieli wirowych a przede wszystkim z leczniczych masaży, które są najskuteczniejszym sposobem pozbycia się bólu. Muszą one jednak odbyć się w serii kilku zabiegów. Po pierwszym razi można czuć pewien dyskomfort, a nawet ból, ponieważ mięśnie będą delikatnie naruszone i mocno ukrwione, a to sprawi, że tkanki zaczną się regenerować. Po jakimś czasie poczuje się ulgę. Warto wspomnieć o tym, że nie tylko ciężka praca fizyczna, ale także ciągłe siedzenie uszkadza mięśnie pleców. Dlatego osoby prowadzące siedzący, mniej aktywny tryb życia również powinny już wcześniej zastanowić się nad pójściem na masaż, ponieważ są w grupie ryzyka. Specjalne ćwiczenia wzmacniają i relaksują – ale nawet proste zmiany w życiu codziennym mogą zdziałać cuda! Więc odpowiadając na pytanie, można wyleczyć ból kręgosłupa i można jemu zapobiegać. Na przykład stosując odpowiednią posturę ciała podczas chodzenia, siedzenia czy dźwigania ciężarów. Każdy, kto dużo pracuje na komputerze i często korzysta ze smartfona, ryzykuje utratą prawidłowej pozycji. Głowa jest popychana do przodu, ramiona są podciągnięte, a mięśnie ramion napięte.

W tym przypadku ćwiczenia rozciągające pomagają rozluźnić górną i środkową część pleców. Uniemożliwi to powstawaniu bólu pleców i tutaj zalecane są ćwiczenia niesamodzielne, ale pod czujnym okiem fizjoterapeuty, który nauczy nas ich wykonywać. Regularne masaże i mobilizacja mięśni pleców pomagają zapobiegać i minimalizować ból. Dlatego warto jest zapisać się do przyjaznej przychodni lub ośrodka zdrowia, gdzie pracują specjaliści zajmujący się bólami kręgosłupa.