You are currently viewing Czy obroża półzaciskowa to dobry wybór?

Czy obroża półzaciskowa to dobry wybór?

  • Post author:
  • Post category:Psy

Właściciele psów używają różnego rodzaju obroży z kilku powodów. Obroża stanowi doskonałe miejsce do zawieszenia identyfikatora, który jest niezwykle ważny dla zdrowia i bezpieczeństwa psa, gdyby kiedykolwiek się zgubił. Stanowi również wygodną opcję bezpieczeństwa, szkolenia lub w celu przestrzegania przepisów. Wreszcie, w niektórych przypadkach obroże są używane jako narzędzia szkoleniowe, aby wzmocnić przekaz dla psa.

Obroże półzaciskowe miękkie – zalety

miękka obroża półzaciskowaCzym właściwie jest tego typu obroża? Na pierwszy rzut oka przypomina ona zwykłą obrożę, ale przy bliższym spojrzeniu można dostrzec dodatkowy kawałek, który owija się wokół szyi psa, i który można regulować w celu dopasowania. Posiada ona również mniejszy element pętelkowy, który przechodzi przez okucia na końcach elementu szyjnego i ma metalowy pierścień, do którego przymocowana jest smycz. Gdy obwód obroży jest odpowiednio dopasowany do szyi psa, gdy ten zaczyna zbyt mocno ciągnąć, pętla napina się wystarczająco, aby obroża nie ześlizgnęła się z głowy psa, ale nie na tyle, aby zrobić psu krzywdę.Ta obroża może nie być tak popularna jak inne rodzaje obroży dla psów, ale ma pewne zalety, które sprawiają, że jest lepszym wyborem dla niektórych psów. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób odkrywa te obroże, co powoduje, że powoli zyskują coraz większą popularność. Miękka obroża półzaciskowa posiada wiele zalet. Oto niektóre z nich. Tego typu obroża działa dobrze dla ras psów o szczególnej budowie, z głową mniejszą niż szyja, jak u kilku ras psów gończych, takich jak chartów lub collie. Również dla psów z bardzo gładką sierścią na szyjach sprawdzi się świetnie, ponieważ ten typ sierści powoduje, że zwykłe obroże łatwo się zsuwają. Dla psów, które w przeszłości miały problem z wymykaniem się z obroży takie rozwiązanie jest także doskonałe. Obroża półzaciskowa napina się wtedy, gdy jest najbardziej potrzebna, czyli gdy pies próbuje się wycofać i uciec. Nie dławi ona psa, tak jak niektóre inne rodzaje obroży. ponieważ nacisk rozkłada się na całą szyję, zamiast koncentrować się w jednym obszarze (tchawicy). Niektóre modele oferują także klamrę szybkiego uwalniania.

Chociaż obroża półzaciskowa zwiększa poziom bezpieczeństwa dla psów podatnych na ucieczkę, należy wspomnieć, że niewłaściwie zastosowana zwiększa również pewne zagrożenia. Ponieważ te obroże zaciskają się, gdy są naciągnięte, nie należy zostawiać ich na psach, które zostały pozostawione bez opieki lub spuszczone ze smyczy, aby bawić się z innymi psami. Dobra obroża półzaciskowa jest wytrzymała i trwała, bezpieczna, wygodny, łatwa w regulacji, estetyczna i niedroga.