You are currently viewing Czy pionowy grzejnik to dobre rozwiązanie?

Czy pionowy grzejnik to dobre rozwiązanie?

Nowoczesne wnętrza wymagają zastosowania rozwiązań na miarę aktualnych czasów. Dotyczy to również systemów grzewczych, a zwłaszcza ich najbardziej widocznych elementów, czyli grzejników. Okazuje się bowiem, że czasy, kiedy to instalacja grzewcza stanowiła niekoniecznie estetyczny fragment pomieszczenia bezpowrotnie minęły. Dziś kaloryfery są wręcz eksponowane i stanowią ozdobę wnętrza.

Kiedy stosuje się pionowe grzejniki?

grzejnik stelradOczywiście nadal zachowana została podstawowa funkcja grzejników, a mianowicie ogrzewanie pomieszczeń i zapewnianie optymalnej temperatury. Oprócz tego elementy te mogą stanowić prawdziwą ozdobę wnętrza i doskonale podkreślać jego charakter. Bogactwo dostępnych na rynku form i kolorów sprawia, że każdy jest w stanie idealnie dopasować grzejnik do aranżacji i charakteru swojego mieszkania, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że producenci wręcz prześcigają się w wymyślaniu nowych rozwiązań, które jeszcze lepiej wpasują się w potrzeby rynku. Wybieranie grzejników ozdobnych staje się coraz popularniejsze, zwłaszcza że we współczesnym budownictwie stosuje się znacznie większą ilość przeszkleń we wnętrzach, zatem tradycyjne miejsce grzejnika zmieniło swoje położenie. Chętnie stosuje się rozwiązania pionowe, których przykładem może być grzejnik Stelrad. Do wyboru mamy model z gładkim panelem czołowym lub z delikatnymi przetłoczeniami, nawiązującymi wyglądem do klasycznych konwektorów. Co więcej, innowacyjna jest nie tylko forma i kształt, ale także kolor, który możemy dowolnie wybrać z palety producenta. Tak szeroka paleta możliwości pozwala nam na doskonałe dopasowanie grzejnika do każdego wnętrza. Podczas wyboru pamiętajmy jednak o pozostałych istotnych parametrach. Przede wszystkim bardzo ważna jest moc grzewcza, uzależniona od wymiarów danego pomieszczenia. Miejmy na uwadze fakt, że zmieniając położenie grzejnika, który tradycyjnie znajdowałby się pod oknem, powinniśmy odpowiednio zwiększyć moc elementu, by zminimalizować straty ciepła.

Grzejnik to niewątpliwie obowiązkowy element każdego pomieszczenia, które korzysta z instalacji ogrzewania centralnego. Na szczęście aktualnie dostępne na rynku rozwiązania sprawiają, że jesteśmy w stanie idealnie dopasować element nie tylko pod względem mocy grzewczej, ale również pod kątem estetyki. Bogactwo kolorów i form pozwala idealnie dopasować grzejnik do charakteru pomieszczenia i preferowanej aranżacji. Coraz bardziej popularne stają się pionowe rozwiązania, które przy zachowaniu pewnych zasad można umieścić w dowolnym miejscu na ścianie.