Czy warto rozważyć izolację poddasza pianką pur

Czy warto rozważyć izolację poddasza pianką pur

 

Czy uszczelnianie i izolowanie mojego poddasza izolacją z pianki natryskowej nie zwiększa zużycia prądu i ciepła? Niektórzy właściciele domów zmagają się z koncepcją uszczelnienia i zaizolowania jego poddasza pianką w sprayu, ponieważ myślą, że dodają w ten sposób miejsca, które ich klimatyzator i piec muszą ogrzać i ochłodzić.

Zastosowanie izolacji poddasza pianką daje wiele korzyści

izolacja poddasza pianką purW końcu, kiedy usuwamy starą izolację sufitu i używamy pianki natryskowej do izolacji mojego dachu, czyż nie dodaliśmy całego poddasza do klimatyzowanej przestrzeni… obszar, który musi być ogrzewany i chłodzony przez moje istniejące systemy? Izolacja z pianki natryskowej zastosowana na pokładzie dachowym jest lepsza niż tradycyjna izolacja sufitowa, ponieważ odstrasza ciepło przed wejściem do domu. Izolacja sufitowa, taka jak włókno szklane lub celuloza, spowalnia przepływ ciepła pod sufitem. Kiedy jednak uszczelnimy i zaizolujemy poddasze za pomocą bezwonnej pianki natryskowej, chronisz ten strych przed wysokimi temperaturami. W rzeczywistości nasze izolowane pianką natryskową temperatury na poddaszu rzadko przekraczają 15 stopni w stosunku do temperatury w pomieszczeniu mieszkalnym… w najbardziej ekstremalny dzień w roku… latem lub zimą! Oto odpowiedź na pytanie postawione w tytule mojego artykułu: Tak, za pomocą pianki w sprayu dodaliśmy Twój strych do klimatyzowanej przestrzeni. Jednak na tradycyjnie izolowanym poddaszu (izolacja poddasza pianką pur) poddasze jest wentylowane. Kiedy uszczelniamy poddasze pianką w sprayu, jest tak szczelne jak nigdy dotąd. Ogromną zaletą strychu izolowanego pianką natryskową jest to, że klimatyzowany wyciek powietrza z systemu kanałów wentylacyjnych AC / pieca jest zawarty i używany do klimatyzacji poddasza. Na wentylowanym poddaszu cały ten kosztowny przepływ powietrza jest tracony dla środowiska. Pomyśl o tym w ten sposób: Twój nieszczelny system kanałów już nagrzewa i chłodzi strych, ale ponieważ jest to strych wentylowany, marnujesz całą energię! I ponieważ temperatura wewnątrz poddasza z uszczelnioną i natryskową pianką jest tak podobna do temperatury w twojej przestrzeni życiowej, nie ma zauważalnego lub obliczalnego obciążenia istniejącego prądu zmiennego lub pieca.

W rzeczywistości jest teraz odwrotnie. Zanim przekonasz się, że nie ogrzewasz i nie schładzasz strychu, pamiętaj, że przeciętny dom z piecem z wymuszonym obiegiem powietrza traci 30% przepływu powietrza z powodu nieszczelnych kanałów. Wysoka wydajność izolacji piankowej została potwierdzona w wielu testach.