Czym jest ozonowanie?

Czym jest ozonowanie?

Jest wiele skutecznych metod odkażania. Jednak niewiele jest uniwersalnych i posiada szerokie zastosowanie. W przeciwieństwie do metody, która będzie tu krótko omówiona. Ozonowanie to bezpieczna i najbardziej skuteczna metoda dezynfekcji. Zabieg zyskuje na popularności, co ma odzwierciedlenie w pojawiających się na rynku nowych firmach. Ozonowanie to teraźniejszość, ale zarazem przyszłość branży dezynfekcyjnej. 

Kto w Warszawie zajmuje się skutecznym ozonowaniem? 

skuteczne ozonowanie w WarszawieDlaczego potrzebujemy ozonowania? Odpowiedź jest prosta – potrzebujemy, ponieważ każdemu z nas zależy na higienicznie czystym mieszkaniu, które będzie wolne od chorobotwórczych drobnoustrojów i mikroorganizmów. Obecność w powietrzu alergenów, roztoczy kurzu domowego, wolnych rodników, grzybów, czy cząsteczek smogu może mieć poważne następstwa dla naszego zdrowia. Mogą one przyczyniać się do alergii, astmy, spadku odporności, bólów głowy, bezsenności, a także dużo poważniejszych chorób, jak nowotwory. W Warszawie mamy wielki problem z zanieczyszczeniami wszelkiego rodzaju, powietrze w naszych domach też zatem nie jest czyste. Spaliny, smog, wyziewy z kominów, to tylko ułamek zagrożeń. Część z nich kryje się w naszych domach. To tam spotkamy wiele odmian grzybów, pleśni, alergenów, roztoczy i wolnych rodników. Jednak skuteczne ozonowanie w Warszawie, potraf wyeliminować je wszystkie. Wystarczy odpowiednie stężenie ozonu, a nasze powietrze stanie się czyste. Higienicznie czyste. To jednak nie koniec zalet skutecznego ozonowania. Ta metoda dezynfekcji, pozwala pozbyć się wszelkich, niepożądanych zapachów. W tym tych odzwierzęcych, dymu tytoniowego, świeżo malowanego mieszkania lub jakiekolwiek innego, którego nie tolerujemy. Zabieg jest w stu procentach skuteczny, jednak trzeba go powtarzać cyklicznie. Najlepiej raz, dwa razy w miesiącu, chyba, że firma dezynfekcyjna zaleci inne zmienne, to oczywiście w to już nie wnikamy. Usługa wykorzystuje narzędzie nazwane ozonatorem. Generuje ono ozon, o wysokim stężeniu. W pomieszczeniu jakim przeprowadza się zabieg ozonowania, mogą przebywać tylko osoby posiadające maski oraz specjalny kombinezon.

Chcąc żeby ozonowanie było naprawdę skuteczne, zdecydujmy się na współpracę z prawdziwymi fachowcami. Nie warto płacić mniej firmie, która przeprowadzi nieskuteczną lub niefachową dezynfekcję. Szczególnie, że ozonowanie nie jest tak prostym zabiegiem, jak mogło by się powszechnie wydawać. Wymaga znajomości tematu, reguł bezpieczeństwa i obsługi ozonatora, co akurat jest najprostsze.

Close Menu