You are currently viewing Czym jest ozonowanie?

Czym jest ozonowanie?

 

Nasze mieszkania pełne są niewidocznych zagrożeń. Takich, które mogą powodować poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Bez wątpienia zaliczyć do nich trzeba roztocza, alergeny, ale także drobnoustroje jak pleśnie, grzyby, wirusy oraz ich przetrwalnikowe formy. Nasze mieszkanie potrzebuje systematycznego odkażania, nawet jeżeli żyjemy w komfortowych warunkach.

Kto w stolicy przeprowadza zabieg ozonowania?

ozonowanie w WarszawieJest wiele nowoczesnych i bezpiecznych metod na dezynfekcję naszego domostwa. Metody te są sprawdzone i działają bez zarzutu na każdej powierzchni. Jedną z takich metod jest ozonowanie. Mamy tu do czynienia z wykorzystaniem ozonu, czyli gazu, który jest bardzo silnym utleniaczem. Oznacza to mniej więcej tyle, że doskonale nadaje się do odkażania. Często jest wykorzystywany również w szpitalach, gdzie częste dezynfekowanie powierzchni jest koniecznością i obowiązkiem. Jak wygląda zabieg ozonowania? Otóż polega on na uruchomieniu generatora ozonu – ozonatora, ustawieniu odpowiedniego stężenia gazu, a reszta dzieje się sama. Jeżeli szukamy takiej usługi w naszym mieście, ozonowanie w Warszawie świadczy spora ilość firm dezynfekcyjnych. Ich usługi stoją na wysokim poziomie, mają wykwalifikowane i doświadczone kadry pracownicze, zatem wszystko przemawia na ich korzyść. Jednak wróćmy do ozonowania. Ten zabieg eliminuje wolne rodniki, alergeny, roztocza, pleśń, grzyby i czyni nasz dom higienicznie czystym. Co bardzo ważne, ozonowanie, wytrąca wszystkie nieprzyjemne zapachy, eliminując je całkowicie. Jest to szczególnie praktyczna metoda dla posiadaczy zwierząt. Ozon nie maskuje zapachów, ale całkowicie je eliminuje dlatego nawet zapach odzwierzęcy nie stanowi problemu. Każdy, kto zdecyduje się na zabieg ozonowania, już niedługo po nim – pogratuluje sobie tej decyzji. Czemu? Otóż dzięki temu zabiegowi oczyszczamy powietrze obecne w naszych domach, czynimy je wolne od wszelkich, niekorzystnych czynników. Zabieg dezynfekuje również klimatyzacje oraz wszelkiego rodzaju instalacje. Dotyczy to również wszelkich przedmiotów, jakie mamy w naszym domu, czyli pralek, pryszniców, szafek, a nawet sztućców i innych rzeczy w naszej kuchni, czy łazience.

Ozonowanie to niezwykle skuteczna, ale i tania usługa. Ozonowanie przeciętnej wielkości mieszkania, to koszt około dwustu złotych za godzinę, a na większość usług nie potrzeba więcej niż właśnie tyle czasu. Zatem jeżeli kompleksowa usługa, trwająca godzinę, może raz na zawsze skończyć z zanieczyszczeniami w naszym domu – nie ma się co wahać.