You are currently viewing Czym zajmuje się podolog?

Czym zajmuje się podolog?

Podologia to stosunkowo nowa dziedzina wiedzy, która już teraz cieszy się dużą popularnością. Specjaliści otwierają coraz więcej gabinetów podologicznych, w których można w sposób profesjonalny zadbać o swoje… stopy. Dokładnie! Właśnie tym zajmuje się podolog. Jest to osoba, która w swojej pracy zajmuje się stopami. I wcale nie chodzi tutaj tylko o zabiegi pielęgnacyjne na stopach. Aby zostać podologiem, należy ukończyć odpowiedni kurs.

Jak zostać specjalistą podologiem?

kursy podologiczne w WarszawieObecnie wiele gabinetów kosmetycznych oferuje takie kursy. Po kursie podolog może założyć swój własny gabinet podologiczny lub zatrudnić się właśnie w salonach kosmetycznych jako specjalista podologii. Czego można dowiedzieć się na takim kursie? Najczęściej podzielone są one na części teoretyczne i praktyczne. Im mniej osób wchodzi w skład grupy na kursie podologicznym tym lepiej, ponieważ oznacza to, że każda osoba będzie mogła spróbować swoich sił w zabiegach oraz na pewno niczego nie przegapi. Najlepiej jest wybierać kursy, w czasie których na zajęciach znajduje się kilka osób np. cztery. Kursy w dużych grupach nie zapewnią nam tak wielu możliwości. Na pierwszych zajęciach kursu można dowiedzieć się, czym tak naprawdę zajmuje się podolog. Niektórzy myślą, że jest to specjalista od wykonywania pedicure. Nic bardziej mylnego! Do podologa przychodzą ludzie z przeróżnymi problemami dotyczącymi stóp. Okazuje się, że podolog jest czasem zdziałać znacznie więcej niż lekarz. Takie kursy podologiczne w Warszawie stają się coraz bardziej popularne i z pewnością warto z nich skorzystać. Nie obejdzie się oczywiście bez zasad BHP, jakie obowiązują w gabinecie podologicznym. Każdy kursant czyli przyszły podolog musi wiedzieć, w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo swoje i pacjentów w gabinecie. Wiąże się to również z odpowiednim ustawodawstwem, o czym z pewnością poinformują nas osoby prowadzące takie kursy. Bez wątpienia warto skorzystać z takiej możliwości – zwłaszcza jeśli interesują nas kierunki okołomedyczne i cenimy sobie kontakt z ludźmi.

Praca podologa polega bowiem głównie na pracy z ludźmi, na chęci niesienia im pomocy. Warto oprócz zrobienia kursu dokształcać się dodatkowo samemu. Dzięki temu nasza wiedza podologiczna będzie jeszcze większa. Po zakończeniu teoretycznego i praktycznego kursu podologicznego czeka nas egzamin. Każda osoba, która pozytywnie zda egzamin, zostaje podologiem i może zajmować się wszystkimi usługami, które wykonywane są w gabinetach podologicznych. Jeśli chcesz zmienić branżę, być może jest to dobry kierunek.