You are currently viewing Do swojej firmy zamówiłem specjalistyczne oprogramowanie

Do swojej firmy zamówiłem specjalistyczne oprogramowanie

Kilka miesięcy temu postanowiłem założyć własna firmę, która będzie zajmowała się tym, czego dzisiaj potrzebują wszyscy. Pomyślałem, że zacznę oferować tanie instalacje fotowoltaiczne dla klientów indywidualnych, ponieważ na te produkty jest dzisiaj ogromny popyt. Ogromna jest również podaż, bo firm tego rodzaju działają już setki. Chcąc wejść na rynek musiałem zaproponować dobrą cenę, ale również profesjonalizm. Postanowiłem zainwestować w specjalistyczne oprogramowanie do projektowania instalacji na dachach budynków.

Korzystam z najlepszego oprogramowania stworzonego na zamówienie

najlepsze oprogramowanie dla firm - WarszawaWszystkie firmy oferujące fotowoltaikę zajmują się projektowaniem takich instalacji. Projekt jest konieczny, żeby pracownicy montażowi mogli wykonywać swoją pracę związaną z jego realizacją. Ja postanowiłem pójść o krok dalej, bo chciałem naprawdę wyprzedzić konkurencję. Zaoferowałem moim klientom projekt instalacji z wizualizacją jej wykonania na dachu ich domu. Znalazłem korporację informatyczną oferującą najlepsze oprogramowanie dla firm – Warszawa to miasto, w którym działają tak zwane software house. Polega to na tym, że do przygotowania programów na zlecenie powołuje się zespół dedykowanych specjalistów, którzy zajmują się tylko i wyłącznie obsługą jednej firmy i realizowaniem jednego zlecenia. Taka usługa kosztuje odpowiednie pieniądze, ale w moim przypadku była to kwestia naprawdę prostego programu. Działa on w taki sposób, że robię zdjęcie budynku, którego dotyczy propozycja montażu instalacji fotowoltaicznej. Następnie zdjęcie ładuje do programu, który automatycznie tworzy mi projekt instalacji paneli na dachu budynku. Klientom mogę dzięki temu pokazać wizualizację ich domu z zamontowaną na dachu instalacją. Program sam dopiera ilość paneli do wprowadzonych przeze mnie danych dotyczących zużycia prądu w gospodarstwie domowym. Zainwestowałem w takie oprogramowanie około dwudziestu tysięcy złotych, ale do tego jeszcze dodatkowo płacę za wprowadzane na bieżąco aktualizacje, które są konieczne do sprawnego działania programu.

Moja firma wystartowała z przytupem a ja mam coraz więcej klientów i zleceń na instalacje fotowoltaiczne. Dzięki specjalnie stworzonemu na potrzeby mojej firmy oprogramowaniu mogę przedstawiać klientom wizualizację instalacji, które będę montował na dachach ich domów. Dla klientów ma to ogromne znaczenie, bo chcieliby wiedzieć jak instalacja będzie wyglądała w praktyce. Mogąc im to od razu pokazać zyskuję dużą przewagę nad konkurencją, która takich programów nie używa.