You are currently viewing Dobre biuro rachunkowe w Bydgoszczy

Dobre biuro rachunkowe w Bydgoszczy

Zanim zdecydujemy się na stałą współpracę z biurem rachunkowym, to na początek powinniśmy zapytać czy oferuje na dodatkowe usługi. Dobrze jest w sytuacji, kiedy biuro rachunkowe ma do swojej dyspozycji również doradcę podatkowego oraz radcę prawnego, a także pomaga w sytuacji, gdy dochodzi do kontroli ze strony Urzędu Skarbowego. Warto również zapytać, czy biuro korzysta z elektronicznego obiegu dokumentów, ponieważ wtedy znacznie szybciej możemy przesyłać wszystkie dokumenty do rozliczenia.

Referencje na temat biura rachunkowego

biuro księgowe w BydgoszczyZawsze, gdy nie wiemy, na które biuro rachunkowe się zdecydować to mogą nam pomóc referencje od byłych klientów. Jeżeli widzimy, że biuro księgowe w Bydgoszczy posiada wiele pozytywnych opinii, to jest to znak, że warto z takich usług korzystać. Dobrze jest w dzisiejszych czasach korzystać z biura rachunkowego, które oferuje nam prowadzenie księgowości online, dzięki czemu na bieżąco możemy sprawdzać naszą aktualną sytuację finansową firmy oraz wysokość podatków do zapłaty, a także koszty wynagrodzeń dla pracowników. Podstawą księgowości online jest program do wystawiania faktur. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ raz wprowadzone dane kontrahenta zostają tam na stałe i wtedy nie musimy ponownie wprowadzać wszystkich danych, gdy wystawiamy fakturę dla tego samego klienta w następnym miesiącu. Dodatkowo dzięki temu, że prowadzimy księgowość online, to wszystkie faktury od razu trafiają do specjalnego systemu, do którego mają dostęp również naszych księgowi i na bieżąco mogą nam prowadzić dokumentację firmy im wyliczać należne podatki. Zawsze, kiedy decydujemy się na usługi księgowe, to powinniśmy również podpisać odpowiednią umowę. W takiej umowie najczęściej dajemy pełnomocnictwo dla księgowego pracującego w biurze rachunkowym, który będzie na składał deklaracje podatkowe oraz reprezentował nas przed urzędnikami w razie jakichkolwiek kontroli. Zanim jednak zdecydujemy się na podpisanie umowy, to powinniśmy przygotować odpowiednią listę pytań, które zadamy pracownikowi z biura księgowego.

Warto również upewnić się, czy biuro rachunkowe będziemy na bieżąco informowało o wynikach finansowych firmy, a także o kosztach wynikających z prowadzenia działalności. Dokładnie powinniśmy ustalić, w jakim terminie przesyłać wszystkie dokumenty do rozliczenia do biura rachunkowego. Ustalmy również, czy będziemy wysyłać dokumenty kurierem lub pocztą albo dostarczać je osobiście. Najlepiej jest jednak zdecydować się na prowadzenie księgowości online i wysyłać dokumenty przez internet.