You are currently viewing Firmy transportowe — za co się im płaci?

Firmy transportowe — za co się im płaci?

Transport jest jedną z gałęzi logistyki, bez której funkcjonowanie większości przedsiębiorstw byłoby utrudnione, a niekiedy nawet niemożliwe. Każdego dnia Polskie i zagraniczne drogi przemierzają różnej wielkości samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe. W każdym z nich może skrywać się nasza paczka, którą zleciliśmy do przewozu. Za chwilę usługa zostanie zrealizowana, a z portfela zniknie kilka lub nawet kilkaset złotych. Jak to się dzieje?

Etapy, na których firmy transportowe pobierają opłatę

dobra firma transportowa z warszawyRozliczenie z przewoźnikiem zazwyczaj następuje jeszcze przed wykonaniem usługi. Ma to wiele sensu, gdyż kierowca nie może jechać często nawet kilka godzin bez pewności, czy otrzyma wynagrodzenie. Są jednak przypadki, kiedy za usługę płaci się dopiero po kursie. Niemniej jednak w obu przypadkach do obrotu wchodzi pieniądz — kiedy wynagrodzenie dla przewoźnika się zwiększa? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, warto stopniowo przejść przez cały proces realizacji usługi. Początkowo firmie zleca się chęć przewozu paczki — w tym momencie następuje liczenie kosztów. Uwzględnia się gabaryt przesyłki, masę oraz specyfikację. Za większe, cięższe i niebezpieczne przedmioty zapłaci się więcej niż za coś, co będzie stanowiło wypełnienie już zapakowanego busa. W przypadku cięższych paczek niekiedy jest konieczność wzięcia pomocnika, co jest dodatkowo płatne. Zlecając przewóz, wspomina się o punkcie odbioru paczki i miejscu docelowym. To kolejny etap, na którym przewoźnik pobiera opłatę. Liczy on, ile zużyje paliwa na przejechaniu określonej ilości kilometrów w dwie strony. Kolejny wzrost ceny zależy od wybranych usług, na przykład wyładunku, załadunku lub wniesienia do budynku. W cenniku uwzględnia się też przejazdy przez płatne odcinki dróg. W konsekwencji cena za przejazd jest nawet trzykrotnie wyższa, niż gdyby paczkę przewiozło się samemu. Sprawdzona, dobra firma transportowa z Warszawy doskonale wie, że klienci nie przepadają za zawyżonymi cenami, dlatego w ich ofercie nie płaci się za usługi dodatkowe, z których się nie skorzystało.

Podczas następnego planowania transportu przesyłek, warto mieć na uwadze cały proces przewozu paczki, a nie tylko ilość przejechanych kilometrów. Patrząc pod tym kątem, łatwiej będzie zrozumieć, dlaczego cenniki niektórych firm transportowych są tak zróżnicowane. Warto korzystać z usług takich przedsiębiorstw, które umożliwiają modyfikację usług dodatkowych, aby nie płacić między innymi za wnoszenie przedmiotów do mieszkania, co nie miało miejsca.