You are currently viewing Fototapeta do pokoju dla chłopca

Fototapeta do pokoju dla chłopca

Od zawsze dbam o to, aby moje mieszkanie wyglądało modnie i stylowo. Lubię kupowanie dodatków, zmienianie koloru ścian i odnawianie mebli. W związku z tym często namawiam mojego męża na remonty pojedynczych pomieszczeń, żeby w ten sposób nadążać za ciągle zmieniającymi się trendami. Ostatnio postanowiliśmy odświeżyć pokój naszego syna – Marka, robiąc mu tym samym niespodziankę, podczas jego pobytu na wycieczce szkolnej.

Wybór młodzieżowej fototapety

fototapety na ścianę - młodzieżoweMarek chodzi do liceum i od dłuższego czasu interesuje się motoryzacją. W związku z tym podczas zmieniania wyglądu jego pokoju istotne dla nas było, aby urządzić go w stylu, jaki podoba się synowi. Za remont postanowiliśmy zabrać się zaraz po jego wyjeździe, aby nie marnować czasu i wyrobić się ze wszystkim przed jego powrotem do domu. Zaczęliśmy od ogólnego wyglądu pomieszczenia, czyli ścian, podłóg i tematyki. Wybraliśmy się więc do sklepu po fototapety na ścianę – młodzieżowe tapety tego typu dostępne są aktualnie w różnorodnych wzorach, kolorach i stylach, dlatego mieliśmy z czego wybierać. Zdecydowaliśmy się na fototapetę w kolorze granatowym, z pięknym, dużym samochodem na tle miasta pogrążonego w ciemnościach. Do tego jedną ścianę pomalowaliśmy na ten sam odcień, a kolejne dwie na szaro, aby utrzymać kontrast pomiędzy nimi. Dzięki takiemu dobraniu kolorów byliśmy pewni, że fototapeta nie zostanie przyćmiona i będzie stanowić centrum pokoju, na czym bardzo nam zależało. Pod ścianą z nią ustawiliśmy nowe łóżko i szafkę nocną. Zostawiliśmy do tego stare, białe meble, które nadal wyglądały jak nowe i dokupiliśmy kilka interesujących dodatków związanych z motoryzacją w internecie. Po boku ustawiliśmy także fotel, który nie tylko wyglądał na wygodny, ale i taki był. Po ustawieniu wszystkiego razem byliśmy zachwyceni efektem. Wszystko współgrało z sobą idealnie, a każdy element do siebie pasował.

Niespodzianka nam się udała. Marek po powrocie z wycieczki zastał nowy pokój, z młodzieżowo wyglądającą fototapetą i nowymi dodatkami. Po wejściu do pomieszczenia był bardzo zaskoczony. Powiedział nam, że bardzo podobają mu się meble i drobiazgi, jednak to fototapeta jest najbardziej wyjątkowo. Spodobał mu się zarówno jej wzór jak i kolor – teraz całe pomieszczenie stało się pomieszaniem ciemno-jasnych barw, czym idealnie wcelowaliśmy w jego gust. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że pomysł z fototapetą się udał, a nasz syn był zachwycony. Tym razem remontujemy swoją sypialnię – może tu również postawimy na pomysł z fototapetą? Kto wie.