GeForce gtx 1060 dla gamerów

Zakładając salon gier, mieliśmy ambitny plan aby wszystkie maszyny wyposażyć w podzespoły o wysokich osiągach i dobrej stabilności. Wiązało się to z zakupem części w całości przeznaczonych dla graczy, co oprócz wyższej ceny nie miało w zasadzie żadnych wad, a jedynie same zalety w postaci świetnej wydajności komputerów. Jednak sam rodzaj podzespołów był często przewijającym się tematem, gdyż nie mogliśmy się zdecydować na konkretne modele, gdyż wybór mieliśmy dość szeroki, zwłaszcza modeli przeznaczonych do grania.

Gamingowy układ graficzny GeForce 1060

gamingowa gtx 1060 6gbPo długich naradach, zawęziliśmy możliwą pulę modeli do układów graficznych produkowanych przez jednego producenta. Nvidia miała w ofercie bodaj najlepsze możliwe do kupienia karty graficzne ze standardowymi układami, na dodatek mające świetne opinie zarówno wśród graczy jak i normalnych użytkowników komputerów stacjonarnych. Wybranym układem była karta gamingowa gtx 1060 6gb z serii GeForce, jednej z najstarszych i najlepszych serii układów graficznych obecnie w sprzedaży. Ten konkretny układ był bardziej uniwersalny niż nieco nowsze i mocniejsze karty, gdyż przeznaczony był bardziej do użytkowania w standardowych komputerach stacjonarnych, aczkolwiek nie miał on żadnych problemów z obsługą zarówno gier jak i programów użytkowych, a dzięki świetnej konstrukcji i dużym zasobom systemowym mógł uciągnąć gry mające zdecydowanie duże wymagania bez znacznych spadków osiągów. Był to również układ bardzo podatny na overclocking, będący niemal standardowym zabiegiem wśród kolegów graczy, a producent dodawał nawet specjalne oprogramowanie do bezpiecznego podnoszenia osiągów karty, bez obawy o uszkodzenia czy zakłócenia pracy komputera. Dodatkowym zabezpieczeniem przed przegrzaniem był system wentylacji, składający się z dwóch radiatorów i wentylatorów dobrze odprowadzających nagromadzone ciepło. Taki układ był idealny do zastosowania w komputerach salonu gier, gdyż cenowo plasował się raczej w średniej kategorii, nie należąc może do najtańszych, aczkolwiek daleko mu było do układu dla zamożnych, więc cały komplet nie był szczególnie kosztowny, porównując końcowy koszt do ceny innych układów.

Komputery salonu zazwyczaj działały przez cały dzień nieprzerwanie, i był to pierwszy test nowych kart, który został zaliczony celująco. Nawet podczas długiej pracy i temperatury nieco wyższej niż zalecana, nie zauważyliśmy znacznego spadku osiągów, nawet podczas używania obciążających programów czy grania w gry wymagające dość mocnych kart graficznych.

GeForce gtx 1060 dla gamerów
Przewiń do góry