You are currently viewing Godne polecenia body

Godne polecenia body

 

Noworodki i także niemowlaki przez pierwsze miesiące życia raczej nie przepadają za ubieraniem i rozbieraniem. To dla nich nowe doświadczenie, które jest im zupełnie obce. Dlatego też warto zaoszczędzić im nieco nerwów przy tej czynności i wybierać ubranka, które można założyć i ściągną w maksymalnie prosty sposób. Lepiej wybierać modele rozpinane niż zakładane przez głowę.

Jakie zapięcia mają body dla niemowląt?

polecane body niemowlęce rozpinane z przoduSposób ubierania dzieci jest bardzo ważny z uwagi na ich komfort, ale też zdrowie. Noworodków i niemowląt nie można przegrzewać ani zbytnio wychłodzić, gdyż grozi to problemami zdrowotnymi. Odzież powinna być dostosowana do pory roku. Najłatwiej jest ubrać niemowlaka latem, bo wystarczą jedne body, natomiast zimą trzeba zastosować przynajmniej klika warstw plus kurtka lub kombinezon. Praktyczne w zakładaniu i ściąganiu są polecane body niemowlęce rozpinane z przodu. Wystarczy je rozpiąć i ułożyć na ich środku dziecko, po czym delikatnie włożyć jego rączki do rękawów. Później już tylko pozostaje zapiąć zatrzaski po boku lub na środku i w kroku. W sprzedaży dostaniemy też body wkładane przez głowę i zapinane jedynie w kroku, ale one są mało wygodne w ubieraniu i lepiej się sprawdzą przy starszych dzieciach. Bardzo ważną cechą ubrań niemowlęcych jest ich jakość. Najlepsze są body uszyte z naturalnej bawełny, bez żadnych domieszek, ponieważ taki materiał będzie pozwalał skórze oddychać, co jest bardzo ważne. Body mogą być zakładane jako samodzielne ubranie w upalne dni lub traktowane jako podkoszulek, który dodatkowo utrzymuje pieluszkę we właściwym miejscu. Jeżeli mamy chłopca, to znajdziemy dla niego body gładkie w kolorze niebieskim, granatowym, pomarańczowym czy zielonym. Natomiast rodzice dziewczynek, bez problemu dostaną body w kolorze różu. Większość modeli nie posiada żadnych dodatków w formie falban czy gustownych zaszyć, ale często możemy spotkać body z nadrukami. Mogą one świetnie oddawać charakter dziecka albo jedynie być słodkim elementem ubioru, jeżeli na brzuszku będzie widniał napis „kocham Cię”.

W kwestii zakupu ubrań dla niemowlaka, lepiej kupować je na bieżąco niż z dużym wyprzedzeniem. Wynika to z faktu, że dzieci bardzo szybko rosną i są w stanie nawet w ciągu jednego miesiąca wyrosnąć z rozmiaru. Body są bardzo popularne i uniwersalne, więc ich można mieć najwięcej.Warto się zaopatrzyć w modele z krótki i długim rękawem oraz body na ramiączkach, które będą idealne na upalne lato. Najlepiej je kupować w sklepach internetowych, bo mają niskie ceny.