You are currently viewing Górskie rowery nie tylko w góry

Górskie rowery nie tylko w góry

  • Post author:
  • Post category:Sport

 

Górskie rowery często kojarzą się z jazdą po trudnym, wymagającym terenie, niejednokrotnie po stromych zboczach i piasku. Jednak w tej grupie jednośladów spokojnie można znaleźć rowery bardziej rekreacyjne, które owszem, sprawdzą się na trudniejszym podłożu, ale będą pasować również do miasta. Takie, które po przyjeździe z leśnej trasy umyjemy i którymi następnie będziemy mogli pojechać po zakupy.

Rower kross na każdy teren

rower kross hexagon r5Żeby poruszać się po mieście, wcale nie trzeba roweru miejskiego. Także uniwersalne jednoślady górskie sprawdzą się na ulicy. Przykład to rower kross hexagon 5.0, znany model z rodziny hexagon. Jego niewątpliwym atutem jest mocna, stabilna i jednocześnie lekka aluminiowa rama. Kross zapewnia wygodną pozycję podczas jazdy. Liczba biegów sprawia, że rower poradzi sobie w różnych warunkach i na zróżnicowanym terenie. Oczywiście trudno będzie nim rywalizować o czołowe miejsca w wyścigach, w końcu to propozycja dla mniej albo średniozaawansowanych rowerzystów. Przede wszystkim ma służyć do jazdy raczej rekreacyjnej, choć sprawdzi się w przypadku osób lubiących aktywność fizyczną. Istotną cechą tego modelu jest także wysokiej jakości osprzęt, który również wpływa na komfort jazdy i na długość eksploatacji roweru. Warto podkreślić, że Hexagon ma tarczowe hamulce, dzięki czemu jest bezpieczny nawet w trudnych warunkach. Poza tym są one trwałe i z wymianą wcale nie trzeba się spieszyć. Model powinien więc dać sporo radości użytkownikowi. Oczywiście jest dostępny w szerokiej gamie kolorów i kilku rozmiarach, tak więc każdy znajdzie idealny model dla siebie. Niezależnie od tego, czy rowerem jeździ się do pracy, czy służy komuś do aktywnego spędzania czasu po obowiązkach zawodowych. Wygodne siodełko, możliwość jazdy w wyprostowanej pozycji – to kolejne atuty tego modelu. Również amortyzatory spełniają swoją funkcję, w końcu to rower służący do rekreacyjnej jazdy, a nie ścigania w ekstremalnym terenie, gdzie potrzebny jest bardziej skomplikowany osprzęt. Dla mniej wymagającego użytkownika to i tak w zupełności wystarczy.

Podsumowując, Kross Hexagon 5.0 to model dość uniwersalny, który powinien sprawdzić się w różnych warunkach. Można go kupić i wykorzystywać zarówno do codziennej jazdy, jak również do weekendowych wypadów za miasto. Wyposażenie, czyli zastosowany osprzęt sprawdzą się na ulicy oraz na bardziej wymagającym terenie. Trzeba jednak pamiętać, by z tego roweru nie robić wyścigówki. Nie takie jest jego zastosowanie, więc nie ma sensu eksploatować jednośladu w nieodpowiednich warunkach.