Gospodarstwa agroturystyczne w Ojcowie

Na południu Polski zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Krakowa znajduje się Ojcowski Park Narodowy. Jest to jeden z najmniejszych parków na terenie Polski, odwiedzany licznie ze względu na atrakcje i malowniczą miejscowość Ojców. Położona w malowniczej dolinie Prądnika wieś słynie z wielu wyjątkowych miejsc związanych z historią Polski. Park Ojcowski to wyjątkowe miejsce, bogate w walory przyrodnicze i krajobrazowe, a także kulturowe i historyczne.

Noclegi w gospodarstwach agroturystycznych

ojców agroturystykaPrzez cały rok odwiedzane jest przez rzesze turystów, którzy spędzają tu weekendy z rodziną lub przyjeżdżają na wycieczki szkolne. Ze względu na duże zainteresowanie w Ojcowie rozwinęła się bogata i zróżnicowana baza noclegowa. Są to eleganckie hotele, klimatyczne pensjonaty, a także gospodarstwa agroturystyczne. Wszystkie ośrodki oferują komfortowe pokoje i apartamenty. Najczęściej odwiedzając Jurę Krakowsko-Częstochowską na nocleg wybiera się Ojców agroturystyka rozwinęła się tu już kilkanaście lat temu. Gospodarstwa poza noclegami oferują również atrakcje w formie spotkań z miejscowymi gawędziarzami, ogniska, a także w okresie zimowym kuligi. To świetne miejsce na wypoczynek, blisko natury i z dala od miejskiego zgiełku. Podczas pobytu poza wypoczynkiem można skorzystać także ze sprzętu sportowego lub skosztować miejscowych potraw wyrabianych przez miejscowych rzemieślników. Swojskie i smaczne potrawy z ekologicznych produktów są niezwykłym doznaniem kulinarnym. Dodatkowym atutem noclegów w Ojcowie w gospodarstwach agroturystycznych jest możliwość wyjścia bezpośrednio na szlak. Podczas wędrówek można odwiedzić liczne jaskinie, jary i wąwozy, podziwiać bramy skalne i malownicze ostańce oraz przepiękna przyrodę. Bogactwo świata zwierzęcego i roślinnego czyni to miejsce ogromnie wartościowym pod względem przyrodniczym, a sam fakt istnienia parku narodowego jest najlepszym dowodem na unikatowość miejsca. Geograficznie teren jest niezwykle urozmaicony. Występujące tu doliny krasowe są niezwykle urodziwe.

Na szczególną uwagę poza szatą roślinną i światem zwierzęcym na uwagę zasługują formy skalne będące skutkiem zjawisk krasowych. Wapienne ostańce, Maczuga Herkulesa czy Jaskinia Łokietka to główne atrakcje przyrodnicze występujące na tym terenie. Urozmaicona rzeźba terenu, obecność jaskiń zachęca do wędrówek i podziwiania okoliczności przyrody i zjawisk natury. Wszystkie atrakcje dostępne na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego i wsi Ojców doceniane są od lat przez turystów i miejscowych mieszkańców, którzy w klimatycznych gospodarstwach agroturystycznych chętnie goszczą przyjeżdżających zwiedzać Jurę Krakowsko-Częstochowską.