Innowacyjna technologia druku uv

Druk UV jest to jedna z najnowszych metod drukowania, umożliwia nakładanie obrazów na prawie wszystkie media, koszt drukowania pojedynczego produktu jest prawie niezależny od ilości zamówień. Umożliwia to wykorzystanie urządzeń na przykład w małej firmie reklamowej, nie trzeba robić dużego zamówienia w drukarni żeby dostać dobrą cenę, bo z tą technologią mamy cenę hurtową od ręki. Drukarki UV zapewniają także, że dzięki wykorzystanemu promieniowania, które ma właściwości utwardzające, wydruk będzie bardzo wytrzymały.

Druk uv to niskie koszty produkcji

drukowanie uv gdyniaDrukarki z technologią uv działają podobnie do drukarek atramentowych z tą różnicą że nie używają atramentu tylko tuszy polimerowych a nadruk jest utrwalany światłem uv. W związku z tym że drukarki uv nie wydzielają szkodliwych zapachów mogą znajdować się w pomieszczeniach użytkowych jak biura czy mieszkania. Przy takich innowacyjnych rozwiązaniach nasuwa się myśl o wykorzystaniu tego sprzętu na potrzeby stworzenia małej działalności w mieszkaniu, oczywiście o ile znajdzie się na nią miejsce, bo taki sprzęt jest znacznie większy niż klasyczna drukarka atramentowa, także cena może stanowić przeszkodę, cena drukarki a raczej plotera uv zaczyna się od kilkunastu tysięcy złotych. Właśnie ze względu na cenę nikt nie kupuje sobie drukarki uv jak zwykłej atramentówki w supermarkecie, zakup takiego sprzętu wymaga specjalistycznej wiedzy. Najczęstszym nabywcą takiego sprzętu są agencje reklamowe które poza samym sprzętem zakupują usługi serwisowe, i zapewniają sobie stały dostęp do tuszy i części zamiennych. Oczywiście nie trzeba kupować drukarki żeby skorzystać z jej rozwiązań, jeśli zastanawiamy się nad skorzystaniem z usługi takiej jak drukowanie uv gdynia jest miejscem w którym na pewno znajdziemy coś dla siebie. Druki uv mają zastosowanie w wielu branżach takich jak reklama, przy druku na kubkach i długopisach, w meblarstwie na frontach, blatach, płytach wiórowych, w branży tekstylnej na koszulach, poduszkach i wielu innych. Tym co wyróżnia technologię UV jest tworzenie pięknych obrazów w pełnej głębi, charakteryzujących się ogromną wyrazistością kolorów.

Elastyczność drukowania i jego przydatność do różnych materiałów i rozmiarów sprawiają, że bezpośrednie drukowanie cyfrowe UV jest cennym procesem drukowania. Wybierając tę ​​metodę drukowania, nie ma prawie żadnych ograniczeń dla naszych pomysłów, niezależnie od tego, czy chcemy drukować duże formaty, czy krótkie serie, zwykłe materiały lub wymagające powierzchnie. Dobrze, że innowacje tego typu stały się narzędziem powszechnym, w drukarniach i domach, dzięki nim nasze projekty są realizowane tanio i szybko.