Woda jest coraz bardziej deficytowym zasobem. A rosnące na całym świecie zużycie świeżej wody sprawia, że oczyszczanie ścieków staje się coraz ważniejsze. Tradycyjnie oczyszczalnie ścieków pracują ze zbiornikami okrągłymi. Wadą takich okrągłych zbiorników jest to, że nie można zwiększyć ich pojemności w przypadku wzrostu objętości ścieków. Aby zwiększyć pojemność, trzeba zbudować nowe zbiorniki. Na rynku działa opracowany i opatentowany modułowy koncept zbiorników na ścieki, która znacznie zwiększa ich elastyczność w rozbudowie. Zbiorniki zbudowane są z oddzielnych segmentów ze stali nierdzewnej w kształcie kwadratu lub prostokąta, dzięki czemu można je elastycznie rozbudowywać w razie potrzeby. Dodatkowa elastyczność jest zapewniona, ponieważ segmenty są ze sobą skręcane, a nie spawane. Szczelność skręcanych elementów gwarantuje polimerowo-poliuretanowy system uszczelnień.
Zbiorki do modułowych oczyszczalni
Szczególnym wyzwaniem, przed którym stoimy w przypadku tego rodzaju zbiorników, jest ciśnienie wody. Typowy zbiornik mieszczący kilkaset metrów sześciennych wody, musi wytrzymać duże ciśnienie w prostej ścianie o długości z ugięciem maksymalnie kilku milimetrów. Istnieją elementy wymagające spawania. Pierwsza oczyszczalnia ścieków wykorzystująca nowy projekt zbiornika zbudowana z kilku ton materiału została niedawno uruchomiona podczas oficjalnej ceremonii otwarcia. Wspólna promocja swojej koncepcji projektowej nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach UE, jest idealnym rozwiązaniem dla mniejszych miejscowości, które w przyszłości mogą potrzebować rozbudowy swoich zdolności oczyszczania ścieków. Wieloletnia współpraca w innych obszarach biznesowych z niezawodnym partnerem, dostarcza korzyści przy wykonaniu z prefabrykatów żelbetowych. Wprowadzenie elementu nadbudowy pozwala w przyszłości na rozbudowę takiego czołgu. Zbiornik ten oferowany jest w różnych wariantach wysokości, z możliwością zastosowania nadbudowy. Wykonany jako system połączonych elementów żelbetowych. Umożliwia rozbudowę zbiornika do pojemności wcześniej przygotowanej płyty fundamentowej. Zbiorniki płaszczowe i modułowy zbiornik do oczyszczalni spełniają wymagania związane z poborem, wstępnym oczyszczaniem i retencją wody. Zbiorniki płaszczowe mogą być instalowane jako zbiorniki podziemne, częściowo zagłębione lub naziemne o średnicach. Zbiorniki te produkowane są jako cylindry o osi poziomej lub pionowej. Ich wytrzymałość dostosowana jest do lokalnych warunków lokalizacyjnych. Możliwe jest łączenie zbiorników w większe jednostki w celu zwiększenia ich pojemności czynnej. Każdy czołg może być oddzielnie uzbrojony w wymaganą armaturę i armaturę.
Komunalne zastosowania uzdatniania wody obejmują zbiorniki napowietrzania, zbiorniki odbiorcze, zbiorniki gazu, zbiorniki reaktora okresowego, zbiorniki fermentacji beztlenowej, zbiorniki fermentacji tlenowej, zbiorniki retencyjne, zbiorniki osadowe, zbiorniki ścieków i zbiorniki klarujące. Takie zbiorniki są niezbędne dla dużych gmin i małych miast. Ograniczone fundusze publiczne wymagają zbiorników o wydłużonej żywotności. Miejskie oczyszczalnie ścieków przetwarzają nieczystości ludzkie, a także ścieki z wywozów śmieci, zlewów, pryszniców i wanien, pralek i kanalizacji.