You are currently viewing Izolacje natryskowe z pianki

Izolacje natryskowe z pianki

Każdy z nas stara się tak wybudować swój dom by jego eksploatacja nie była związana ze zbyt dużymi wydatkami. Jedną z kwestii, która często pochłania bardzo dużo pieniędzy jest kwestia związana z ogrzewaniem. Ciepłe powietrze musi być jednak skutecznie zatrzymywane we wnętrzu naszego domu jeśli chcemy by koszty ogrzewania były nieco niższe. Bardzo dobrym pomysłem jest więc zastosowanie warstwy termoizolacyjnej z pianki poliuretanowej. 

Skuteczne ocieplanie pianką PUR 

ocieplanie pianką poznańOcieplanie dla wielu z nas jest równoznaczne ze stosowaniem styropianu. Materiał ten od dziesięcioleci jest stosowany do ocieplania i świetnie się w tym zadaniu sprawdza. Natomiast trzeba wziąć pod uwagę również ten fakt, że dostępnych jest także wiele innych materiałów, którym również skuteczności nie możemy odmówić. Przykładem może być chociażby wełna mineralna, która również stosowana jest do ocieplania bardzo często. Jednak od jakiegoś czasu dostępny jest materiał, który się do ocieplania sprawdza jeszcze lepiej. Mowa tutaj o piance poliuretanowej. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianką Poznań jest jednym z miast, w którym mogą Państwo znaleźć sprawdzone firmy zajmujące się na co dzień takimi zadaniami. Skorzystać z ich usług możemy jednak tylko wtedy jeśli odpowiednio wcześniej się z taką firmą skontaktujemy. Chodzi bowiem o to, że firmy te często mają niezwykle mocno napięte grafiki przez co konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu dla siebie. Pianka poliuretanowa początkowo nie była jednak wiązana z ocieplaniem. Stosowano ją głównie przy produkcji najróżniejszych przedmiotów. Jednak odkryto niegdyś, że materiał ten doskonale izoluje. Od tej pory jest on stale stosowany w miejscach gdzie zachodzi konieczność tworzenia warstw termoizolacyjnych. Mówiąc o tejże piance koniecznie trzeba również zaznaczyć, że jest pewna jej odmiana, która umożliwia swobodne odprowadzanie pary wodnej. Dzięki temu nie będzie zachodziło ryzyko powstawania wilgoci czy też tzw. mostków termicznych. 

Ogólnie rzecz biorąc ocieplanie pianką poliuretanową może naprawdę przynieść fantastyczny skutek. Inwestycja w takie warstwy termoizolacyjne może się bardzo szybko zwrócić. Praktycznie od razu po zastosowaniu takiej pianki w naszym domu będziemy mogli odczuwać różnicę. Pianka PUR świetnie sprawdzić się może w najróżniejszych budynkach. Bardzo dobrym rozwiązaniem, które jest często stosowane jest używanie pianki poliuretanowej w konstrukcjach drewnianych. Materiałem tym możemy ocieplać nawet lekkie domy kanadyjskie.