Jak można konfigurować kontenery socjalne?

Jak można konfigurować kontenery socjalne?

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Ludziom zdarzają się różne przypadki losowe czy zdarzenia, podczas których tracą cały dorobek życia lub zostają eksmitowani ze swojego dotychczasowego miejsca zamieszkania. Często wiążę się to z tragediami rodzin z dziećmi, które utraciły swój dach nad głową. Zdarza się także, że do danej budowy, jakieś wielkiej inwestycji, brakuje pracowników, a sprowadzenie fachowców z innych części kraju uniemożliwia brak miejsc noclegowych. W tych przypadkach można jednak znaleźć rozwiązanie.

Wyposażenie kontenerów socjalnych

konfigurowalne kontenery socjalneNa rynku występuje wiele firm produkujących kontenery różnego typu. W swojej ofercie proponują takie jak biurowe, budowlane, sanitarne, mieszkalne, socjalne oraz morskie i magazynowe, z których można tworzyć różne zestawy – mieszkaniowe, segmenty wielorodzinne, hotelowe czy wykorzystywane jako sanitarne, na przykład na boiskach sportowych. Wykonane są z różnych materiałów, które można dopasować, w zależności od potrzeb klienta. Dla przypadków, które wymieniono wyżej, najczęściej stosuje się konfigurowalne kontenery socjalne, które można w różny sposób wyposażyć. W zależności od zastosowania mogą różnić się powierzchnią użytkową, układem pomieszczeń i wyposażeniem, a także ociepleniem ścian. We wnętrzu takiego obiektu można znaleźć wszystkie potrzebne i niezbędne rzeczy użytku codziennego. Standardem jest aneks kuchenny oraz umywalka, prysznic i kompakt WC wraz z odpływem kanalizacyjnym. Do ogrzewania służą grzejniki naściennie i łazienkowe, najczęściej elektryczne. Jest oświetlenie i możliwość podłączenia kuchenki i lodówki. Oczywiście występuje możliwość podłączenia wszystkich niezbędnych mediów żeby mieszkańcom kontenera socjalnego było jak najwygodniej mieszkać. Instalacja elektryczna umożliwia wraz z gniazdkami umożliwia podłączenie różnych urządzeń natomiast dzięki systemowi wodno-kanalizacyjnemu jest bieżąca woda, którą nagrzewa elektryczny podgrzewacz. Ich kolejną zaletą jest wygoda transportowania, ponieważ do tego wystarczy samochód z dźwigiem. Do kontenerów zostały zamontowane uchwyty, które zabezpieczają jego przewóz oraz różne połączenia i mocowania, potrzebne do wyładunku lub załadunku.

Na pewno mieszkanie w tego typu obiektach nie jest tak komfortowe jak w budynkach stałych, ale jest to jakieś rozwiązanie w przypadku trudnych zdarzeń. Firmy produkujące takie kontenery dokładają wszelkich starań, aby swoje produkty były jak najlepiej wykonane i modyfikują je tak żeby były jak najbardziej wygodne. Coraz więcej jednostek samorządowych oraz prywatnych przedsiębiorstw stosuje je w swoich działaniach.