You are currently viewing Jak można konfigurować kontenery socjalne?

Jak można konfigurować kontenery socjalne?

 

Ludziom zdarzają się różne przypadki losowe czy zdarzenia, podczas których tracą cały dorobek życia lub zostają eksmitowani ze swojego dotychczasowego miejsca zamieszkania. Często wiążę się to z tragediami rodzin z dziećmi, które utraciły swój dach nad głową. Zdarza się także, że do danej budowy, jakieś wielkiej inwestycji, brakuje pracowników, a sprowadzenie fachowców z innych części kraju uniemożliwia brak miejsc noclegowych. W tych przypadkach można jednak znaleźć rozwiązanie.

Wyposażenie kontenerów socjalnych

konfigurowalne kontenery socjalneNa rynku występuje wiele firm produkujących kontenery różnego typu. W swojej ofercie proponują takie jak biurowe, budowlane, sanitarne, mieszkalne, socjalne oraz morskie i magazynowe, z których można tworzyć różne zestawy – mieszkaniowe, segmenty wielorodzinne, hotelowe czy wykorzystywane jako sanitarne, na przykład na boiskach sportowych. Wykonane są z różnych materiałów, które można dopasować, w zależności od potrzeb klienta. Dla przypadków, które wymieniono wyżej, najczęściej stosuje się konfigurowalne kontenery socjalne, które można w różny sposób wyposażyć. W zależności od zastosowania mogą różnić się powierzchnią użytkową, układem pomieszczeń i wyposażeniem, a także ociepleniem ścian. We wnętrzu takiego obiektu można znaleźć wszystkie potrzebne i niezbędne rzeczy użytku codziennego. Standardem jest aneks kuchenny oraz umywalka, prysznic i kompakt WC wraz z odpływem kanalizacyjnym. Do ogrzewania służą grzejniki naściennie i łazienkowe, najczęściej elektryczne. Jest oświetlenie i możliwość podłączenia kuchenki i lodówki. Oczywiście występuje możliwość podłączenia wszystkich niezbędnych mediów żeby mieszkańcom kontenera socjalnego było jak najwygodniej mieszkać. Instalacja elektryczna umożliwia wraz z gniazdkami umożliwia podłączenie różnych urządzeń natomiast dzięki systemowi wodno-kanalizacyjnemu jest bieżąca woda, którą nagrzewa elektryczny podgrzewacz. Ich kolejną zaletą jest wygoda transportowania, ponieważ do tego wystarczy samochód z dźwigiem. Do kontenerów zostały zamontowane uchwyty, które zabezpieczają jego przewóz oraz różne połączenia i mocowania, potrzebne do wyładunku lub załadunku.

Na pewno mieszkanie w tego typu obiektach nie jest tak komfortowe jak w budynkach stałych, ale jest to jakieś rozwiązanie w przypadku trudnych zdarzeń. Firmy produkujące takie kontenery dokładają wszelkich starań, aby swoje produkty były jak najlepiej wykonane i modyfikują je tak żeby były jak najbardziej wygodne. Coraz więcej jednostek samorządowych oraz prywatnych przedsiębiorstw stosuje je w swoich działaniach.