You are currently viewing Jak połączyć reklamę zewnętrzną z reklamą internetową?

Jak połączyć reklamę zewnętrzną z reklamą internetową?

Od czego zależy obrana przez firmę strategia reklamowa? Na pewno od tego, jaki rodzaj reklamy jest najskuteczniejszy dla danej branży. Każda branża i każda firma ma swoją specyfikę, dlatego agencje reklamowe obierają najlepszą strategię działania w oparciu o indywidualne potrzeby każdej firmy. A możliwości reklamowania się jest tak wiele, że połączenie różnych form kampanii reklamowych w jedną spójną strategię to wyzwanie, któremu sprostać mogą jedynie najlepsze agencje reklamowe.

Reklamy zewnętrzne skuteczne od dekad

zewnętrzna reklama w PoznaniuNa pewno jedną z najskuteczniejszych form reklamy jest ta, którą prezentuje się swoim klientom na zewnątrz. Nazywa się to kampaniami outdoorowymi, które sprawdzą się w przypadku firm działających lokalnie lub firm, które chcą wzmacniać swoją identyfikację wizualną. Na wielkich billboardach czy megaboardach można zobaczyć zarówno grafiki wielkich koncernów i korporacji jak i reklamy firm starających się przebić na lokalnym rynku ze swoją ofertą. Lokalnie działające firmy reklamują się z nadzieją na to, że jak najwięcej potencjalnych klientów zobaczy taką zewnętrzną grafikę. Przygotowywaniem reklam outdoorowych zajmują się duże agencje marketingowe, w których zatrudnieni są specjaliści od obsługi programów graficznych. Gdy graficy wszystko już zaprojektują to taka zewnętrzna reklama w Poznaniu może zostać wydrukowana i zamontowana w odpowiednim miejscu. Praca agencji reklamowej ogranicza się do wykonania projektu graficznego, który następnie przesyłany jest do drukarni oferującej wydruki wielkoformatowe. Tam powstaje cały materiał gotowy do montażu. Następnie samym montażem zajmuje się firma zewnętrzna, która wykonuje tego rodzaju prace. Zlecając przygotowanie reklamy zewnętrznej agencji reklamowej warto skorzystać z możliwości połączenia tego rodzaju reklamy z marketingiem internetowym. Wystarczy umieścić na billboardzie adres firmowej strony internetowej i wymyślić jakieś hasło, które po wpisaniu na stronie upoważni do jakiegoś większego rabatu. W taki sposób łatwo można zmierzyć skuteczność marketingu outdoorowego.

Największe korporacje i znane na całym świecie firmy reklamują swoje konkretne produkty, ponieważ marki i brandu reklamować już nie muszą. Natomiast firmy działające lokalnie reklamują firmę i związaną z nią ofertę po to, żeby pozyskać jak największe grono nowych klientów. Bez względu na cel przyświecających reklamie zewnętrznej można ją połączyć z reklamą internetową. Jest na to wiele sposobów, ale w tych kwestiach warto zdać się na agencje reklamowe, które się tym zajmują.