You are currently viewing Jak powstaje kuchnia kaflowa?

Jak powstaje kuchnia kaflowa?

Uważanie kuchni kaflowej za przeżytek i coś starodawnego, co nadaje się tylko i wyłącznie do muzeum, to ogromny błąd, bo to ciekawe rozwiązanie może być modyfikowane w taki sposób, żeby było tam wprowadzonych wiele nowoczesnych rozwiązań. Najlepiej to zrozumiemy, obserwując etap po etapie, jak coś takiego powstaje w miejscu, które jest naszą własnością. Przy okazji będziemy mieli także doskonałą okazję do uświadomienia sobie, ile usługi zduńskie z tego zakresu będą nas kosztowały i od czego zależy ta cena. Dużo informacji na ten temat przedstawiono poniżej.

Nieznane fakty o kuchniach kaflowych

wielofunkcyjne kuchnie kaflowePowstawanie takiej kuchni należy rozpocząć od projektowania, bo przecież może ona stanowić wtedy wyjątkowo piękny element dekoracyjny. Tym bardziej że mamy teraz do dyspozycji naprawdę niesamowite kafle, które różnią się od siebie radykalnie kolorami i niepowtarzalnymi wzorami widocznymi na ich powierzchni. Wielofunkcyjne kuchnie kaflowe to na przykład takie, które umożliwią nam swobodne gotowanie, W przypadku tych większych płyty zakładane na górze mogą składać się nawet z elementów, bo utrzymują się zawsze we właściwej pozycji dzięki temu, że na brzegach pieca znajduje się odpowiednio wygięty kątownik. Zanim jednak dojdziemy do tego etapu, należy przygotować posadzkę, bo powinna być ona zrobiona z materiału absolutnie odpornego na działanie ognia. Dobrym przykładem jest tutaj cegła. To na niej zaczyna się stopniowo układać poszczególne kafle. Piece mogą być czasami uniesione nad podłogą. Wtedy konieczne jest również zastosowanie blachy o odpowiedniej grubości. Szczególnie w dolnych partiach kuchni przestrzeń pomiędzy kaflami wypełnia się gliną z dodatkiem proszku samolotowego. To pozwala jej jeszcze lepiej gromadzić cenne ciepło. Umieszczając kafle w wyższych warstwach, trzeba koniecznie uwzględnić wykonanie otworów na palenisko czy ewentualnie piekarnik. Na takiej kuchni mogą stać rzeczy o dużym ciężarze.

Jest to doskonały czas na wyjaśnienie pojęcia wielofunkcyjności, bo nowoczesne kuchnie mogą być nawet tak skonstruowane, aby grzały wodę, która następnie trafi do grzejnika. Wtedy w ich wnętrzu zdun będzie musiał zamontować specjalną wężownicę. Takie kuchnie mogą być stawiane nawet w dość nietypowych miejscach. Brak bezpośredniego połączenia z kominem wymusza jednak konieczność zastosowania odpowiedniej rury. To właśnie dzięki niej stworzony w ten sposób piec będzie miał odpowiedni ciąg. Między innymi dzięki kuchniom kafle wciąż są produkowane i to w wielu różnych wersjach.