You are currently viewing Jak utrwalić w pamięci rocznice ślubu?

Jak utrwalić w pamięci rocznice ślubu?

Jest kilka wydarzeń w naszym życiu, o których pamięć chcielibyśmy utrwalić na długo, albo na zawsze. Do takich wydarzeń należy ślub – ten jedyny, ten pierwszy albo ten najtrwalszy. Zwykle jest bardzo uroczysty i wystawny. Nowożeńcy obsypani ryżem i prezentami, zakochani, szczęśliwi z wiarą, że na zawsze.

Jak uczcić kolejne rocznice ślubu?

pamiątki na rocznicę ślubuW tradycji kulturowej przyjęło się uroczyście obchodzić okrągłe rocznice ślubu. Mają one nawet specjalne nazwy, np. 50 rocznica ślubu to „złote gody”. Zanim jednak osiągniemy ten status, to warto pamiętać o „zwykłej” rocznicy ślubu, która mija każdego roku. Obdarowując małżonka nawet drobnym upominkiem z okazji rocznicy, utrwalamy pamięć o tej dacie. Producenci różnych gadżetów zadbali o to, aby znalezienie pamiątki na rocznicę ślubu nie było żadnym problemem. Oferują mnóstwo bardziej lub mniej kosztownych przedmiotów, którymi małżonkowie mogą się wzajemnie obdarować. Mogą one być personalizowane, wówczas trzeba odpowiedni napis wygrawerować na prezencie. Mogą również być adresowane bezimiennie do męża lub żony. Pamiątki rocznicowe, to najczęściej zdublowany przedmiot codziennego użytku; kubek, poduszka, kufel lub kielich do wina. Oferta obfituje również w laurki, dyplomy, adresy z okolicznościowymi sentencjami albo przysłowiami. Modne są również fotografie „rocznicowej pary” oprawione w fantazyjne, wymyślne ramki. Wybór pamiątek na okrągłe rocznice jest dosyć prosty, gdyż nazwa tej rocznicy sugeruje materiał, z którego prezent powinien być wykonany, jak np. porcelanowy, srebrny czy złoty. Rocznice pośrednie wymagają większej inwencji ofiarodawców. Zwykle mężczyzni mają z tym większy problem i najczęściej kończy się jakimś drobiazgiem z biżuterii. Tymczasem wystarczy zajrzeć do stron internetowych, aby znaleźć coś atrakcyjnego, nietypowego, czym skutecznie da się zaskoczyć partnerkę lub partnera i sprawić aby ten rocznicowy upominek stał się jedyny i niezapomniany. Jednak żeby tak się stało, to trzeba wybrać odpowiedni prezent. A nie jest to prosta sprawa.

Najpierw trzeba zdecydować, czy chce się upamiętnić jakieś znaczące wspólne przeżycie, a może docenić szczególna cechę partnera, lub zaznaczyć pamięć o jego/jej hobby, upodobaniu czy słabości. Coś  z tego trzeba mieć na uwadze, jeśli chcemy, aby prezent był trafiony. Warto uważać, aby nie obdarowywać tzw. śmiesznymi prezentami, osób bez rozbudowanego poczucia humoru, bo można wyrządzić przykrość, zamiast radości. Pomimo takich „niebezpieczeństw” zawsze warto nawet najmniejszym drobiazgiem upamiętnić rocznicę ślubu.