You are currently viewing Jak wybrać odpowiedni bagażnik rowerowy przedni?

Jak wybrać odpowiedni bagażnik rowerowy przedni?

  • Post author:
  • Post category:Handel

Jestem od niedawna właścicielką uroczego roweru miejskiego. Jego zakup był dla mnie niejako spełnieniem marzeń, bo właśnie taki model zawsze chciałam mieć. W sklepie dostałam go w wersji podstawowej, która zresztą kosztowała niemało. Chciałam jednak przystosować go do swoich potrzeb i dokupić niezbędne akcesoria. Jednym z pierwszych zakupów był bagażnik rowerowy. Zamontowałam go z przodu, a na nim – piękny, wiklinowy koszyk.

W jakim celu kupiłam bagażnik rowerowy?

bagażnik rowerowy przedni pod sakwyMój rower jest wyjątkowy w każdym calu. Ma kolor miętowy, dokładnie taki jaki chciałam oraz urocze białe dodatki. Jeżdżę na nim codziennie do pracy, czemu sprzyja fakt, że prowadzą do niej proste ścieżki rowerowe. A poza tym jeżdżąc rowerem jestem nie tylko aktywna fizycznie, co po ośmiu godzinach pracy przed komputerem jest dla mojego ciała i umysłu wybawieniem, ale też zdecydowanie szybciej się przemieszczam. Moi koledzy, którzy do pracy przyjeżdżają samochodem, a mieszkają obok mnie, są w domu później. Nie stoję w korku, oddycham świeżym powietrzem, nie tracę czasu. Sama wygoda. A skoro tak często użytkuję rower, musiałam też wyposażyć go w niezbędne akcesoria. Na początku kupiłam solidne zabezpieczenie oraz bagażnik rowerowy przedni pod sakwy. Możliwe jest zamontowanie na nim torby, skrzyni rowerowej lub, i tak zrobiłam ja, kosza wiklinowego. Doskonale uzupełnił on całość. Sam bagażnik natomiast posiada regulację, by móc go dopasować do wysokości kierownicy. Bardzo łatwo przyszło go zamontować, mocuje się go do kierownicy oraz po obu stronach osi przedniego koła. Wszystkie niezbędne śruby znalazłam w zestawie. Bagażnik jest wytrzymały, a jego maksymalne obciążenie to 15 kg. By wszystko do siebie pasowało, udało mi się znaleźć w sklepie bagażnik biały, odpowiedni dla mojego roweru o kołach 26 cali (pasuje też do mniejszych i większych modeli). Ze względów bezpieczeństwa ważne jest dla mnie, że bagażnik posiada uchwyty do zamontowania lampy przedniej. Moim kolejnym zakupem będzie też bagażnik na sakwy montowany z tyłu. Będę w nim mogła przewozić zakupy, które często robię wracając z pracy.

Zakup roweru był dla mnie inwestycją. Nie szczędziłam pieniędzy ani czasu poświęconego na jego poszukiwanie. Nie żałuję jednak. Wybrany przeze mnie model jest ładny, praktyczny, ekologiczny i funkcjonalny. Wiele osób patrzy na niego z podziwem. Osobiście dbam o to, by był zawsze czysty, ale też wygodny. I dlatego zdecydowałam o dokupieniu akcesoriów, m.in. bagażnika przedniego i tylnego. Dzięki temu mój jednoślad może przewozić codzienne zakupy, a przy tym nadal być wygodny i lekki.