You are currently viewing Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Każda kobieta pragnie czuć się piękna. Dlatego też salony kosmetyczne oferują nam coraz większą ilość zabiegów, które mają pozytywnie wpływać na nasze ciało. Jednym z takich zabiegów jest właśnie mezoterapia, która ma za zadanie odżywić naszą skórę.

Dlaczego warto wykonywać mezoterapię?

mezoterapia igłowa poznań - cennikMezoterapia może być wykonywana praktycznie na całym obrębie naszego ciała. Jednak zdecydowanie najczęściej ten zabieg wykonuje się na twarzy, ponieważ to na niej się skupiamy i o nią chcemy najbardziej dbać. Cały zabieg polega na tym, że w głąb naszej skóry są wprowadzane substancje aktywne. Zazwyczaj jest to kwas hialuronowy, który jest bezpieczny dla naszego organizmu, ponieważ stanowi składnik naszej skóry. Z czasem jednak go tracimy, dlatego odżywianie nim skóry jest nam bardzo potrzebne. Często można spotkać go w kosmetykach, ale wówczas jego działanie nie jest tak skuteczne jak podczas zabiegu mezoterapii. Do skóry wówczas wprowadza się również różnego rodzaju witaminy, które mają za zadanie odżywić naszą cerę. Oczywiście taki zabieg może być również stosowany na szyję czy też na dekolt. Coraz częściej mezoterapia jest wykonywana na wrażliwej skórze pod oczami. Wszystko po to by ją odżywić i by zniknęły z tych miejsc między innymi zasinienia, czy też tzw. worki pod oczami. Obecnie w wielu miejscach tego typu zabieg się wykonuje. Możemy przykładowo wpisać w wyszukiwarkę „mezoterapia igłowa Poznań – cennik” i od razu wyskoczy nam mnóstwo propozycji, gdzie możemy taki zabieg wykonać. Dlaczego jednak tego typu zabiegi są aż tak ważne? Przede wszystkim dlatego, że z czasem nasza skóra staje się coraz słabsza. Tracimy wiele ważnych i istotnych składników, które zawiera nasza skóra w okresie młodości. Dlatego warto te ubytki uzupełniać. Jednak różnego rodzaju kosmetyki i kremy choć również bardzo skuteczne, nie są wystarczające. Ich składniki aktywne bowiem nie docierają tak głęboko jak te, które są dostarczane skórze podczas zabiegu mezoterapii. Warto zatem wykonać sobie taki zabieg chociaż od czasu do czasu. Wówczas od razu będziemy mogli zauważyć, że nasza skóra jest zdrowsza i pełna blasku. Po zimie często nasza twarz jest bardziej szara i zmęczona. Warto pozytywnie naładować ją na lato witaminami i innymi składnikami.

Dziś zdajemy sobie sprawę z tego, że proces starzenia można nieco opóźnić i sprawić, by skóra przez dłuższy czas wyglądała po prostu lepiej. Dlatego decydujemy się na wykonywanie sobie różnych zabiegów jak np. mezoterapia, które pomagają nam zachować piękny wygląd na dłużej.