You are currently viewing Jak znalazłam sprawdzoną hennę do włosów

Jak znalazłam sprawdzoną hennę do włosów

 

Wszyscy ludzie, a zwłaszcza kobiety lubią dbać o swój wygląd. Czujemy się wtedy po prostu lepiej ze samym sobą. Ja osobiście lubię naturalny wygląd, co wcale nie znaczy, że aby osiągnąć stan w którym wyglądam idealnie nic nie muszę robić. Mam dość wymagające włosy, dlatego ich farbowanie nie należy do najłatwiejszych zadań. Już od kilku lat postawiłam na naturalne metody podkreślania kolorów włosów i stosuję do ich koloryzacji hennę.

Zalety sprawdzonej henny do włosów

sprawdzona henna do włosówOdkąd pamiętam, henna zawsze kojarzyła mi się z koloryzacją brwi i rzęs. Naturalny sposób podkreślenia oprawy oczu był u mnie w rodzinie stosowany od dawna. Ciepłe brązy, czernie, czerwienie – dokładne ich nałożenie sprawiało, że uroda stawała się wyraźniejsza ale nadal w pełni naturalna. Często mama chodziła na zabiegi do zaprzyjaźnionej fryzjerki – kosmetyczki. Jak się jednak okazuje, sprawdzona henna do włosów to nie tylko barwienie brwi i rzęs. Można za jej pomocą zafarbować włosy. Sposób bezpieczny, w stu procentach naturalny. Co więcej, bardzo rzadko uczula. Henna jest barwnikiem pochodzenia roślinnego, tworzona jest ze sproszkowanych liści lawsoni bezbronnej – rośliny rosnącej naturalnie w Afryce i Azji w ciepłych jej obszarach. Znana jest wśród ludów zamieszkujących tamte tereny od wielu wieków i wykorzystywana była do barwienia skóry i włosów, zarówno w celach estetycznych, jak i rytualnych. Barwnik naftochinon zawarty w hennie łączy się z keratyną we włosach, dzięki czemu również je wzmacnia i wszystkie odcienie jakie można dzięki niemu uzyskać, są bardzo naturalne, a włosy stają się lśniące i odżywione. Ja stawiam na sprawdzony kosmetyk z henną do włosów – poleciła mi go fryzjerka i nie zawiodłam się na nim. Nie wiedziałam wcześniej, że koloryzując w taki naturalny sposób włosy mogę osiągnąć bardzo szeroką gamę kolorów. Zależna jest ona przede wszystkim od koloru wyjściowego włosów, ale również od wybranego odcienia henny. Można osiągnąć kolory ciepłego karmelu, czekolady, ognistej czerwieni albo nawet pełnej, hebanowej czerni. Również dla siwych włosów pokrycie kolorem jest idealne.

W świecie w którym na każdym kroku napotykamy na sztuczność, duże zanieczyszczenia, niepewność pochodzenia wielu produktów warto postawić na naturę. Środki do barwienia włosów z henną w stu procentach naturalnego pochodzenia, najlepiej ze sprawdzonego źródła doskonale zdają egzamin w większości przypadków gdy chcemy pogłębić, odświeżyć albo w pełni zmienić kolor włosów. Jeżeli wahamy się, jaki produkt wybrać, warto zapoznać się z rekomendacjami innych użytkowników.