You are currently viewing Jaka farba najlepsza do mebli?

Jaka farba najlepsza do mebli?

Ostatnio miałam ochotę zmienić coś w wystroju mojego mieszkania. Dawno nie robiłam żadnego remontu. Doszłam do wniosku, że przydałoby się odnowić meble, które posiadam w salonie. Były one dość stare, ale wciąż dobrze się trzymały i nie chciałam ich wymieniać na nowe. Uznałam, że wystarczy je odmalować, bo stara farba już z nich schodziła i dało się zauważyć nieestetyczne odpryski. Postanowiłam, że nadchodzący urlop przeznaczę właśnie na malowanie mebli. Musiałam się tylko zaopatrzyć w farbę, która będzie do tego odpowiednia.

Postanowiłam pomalować meble na pastelowo

pastelowa farba do malowania mebliDo tej pory moje meble miały toporny, ciemny kolor. Postanowiłam nadać im trochę życia i pomalować je na jasny, pastelowy kolor. Teraz tylko musiałam znaleźć odpowiednią farbę o takim odcieniu. Poszukiwania odpowiedniej farby rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: pastelowa farba do malowania mebli, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć informacje na temat tego, że do malowania mebli najlepiej nadają się farby kredowe. Zauważyłam, że są one stosunkowo tanie oraz łatwo dostępne w wielu malarskich sklepach internetowych. Farby kredowe do mebli posiadają bardzo trwałą i gładką powierzchnię. Dzięki temu są bardzo łatwe w rozprowadzaniu. Takie farby charakteryzują się również dużym kryciem, dzięki czemu nawet przy nakładaniu na ciemniejszy kolor wystarczy jedna warstwa malowania. Farby kredowe powstają na bazie farb akrylowych. Do pomalowania moich mebli wybrałam mocny morski kolor farby kredowej do mebli. Taka farba nadaje się do malowania mebli z różnych tworzyw, w tym tych drewnianych. Nie wnika ona w strukturę tworzywa, dlatego nie niszczy mebli. Wybrałam odpowiednią ilość farby i zamówiłam ją z dostawą do domu. Już trzy dni później kurier dostarczył moją przesyłkę do domu. W międzyczasie zajęła się szlifowaniem mebli, żeby usunąć wszelkie odpryski i resztki starej farby. Od razu wzięłam się też do malowania mebli. Farba okazała się bardzo wydajna, co było dla mnie dużą zaletą.

Bardzo praktyczne było dla mnie również to, że był to gotowy koncentrat farby, która nie wymagała rozcieńczenia. Dzięki temu łatwo i szybko pomalowałam meble. Farba okazała się szybkoschnąca. Już na drugi dzień była idealnie sucha i mogłam znów korzystać z moich mebli. Dobrze pokryła ona poprzedni kolor. Farba miała satynową powłokę, dzięki czemu meble były łatwe w utrzymaniu czystości oraz odporne na zachlapania i zabrudzenia. Byłam zadowolona z odnowienia moich szaf, komód i kredensów.