You are currently viewing Jaką mydelniczkę wybrać do łazienki retro?

Jaką mydelniczkę wybrać do łazienki retro?

Podczas urządzania swojego mieszkania starałam się dobrze wszystko przemyśleć, aby każde wnętrze wyglądało spójnie oraz ciekawie. Jednym z pierwszych pomieszczeń, którymi się zajęłam była łazienka. Chciałam, aby miejsce to wyglądało oryginalnie. Postanowiłam więc poszukać inspiracji w aranżacjach charakterystycznych dla poprzednich epok oraz stworzyć wystrój w stylu vintage. Miałam nadzieję, że taka łazienka będzie stylowa oraz bardzo praktyczna.

Mydelniczka w stylu vintage

mydelniczki retroWybierając armaturę do swojej łazienki starałam się wybierać takie modele, które mają w sobie jakieś elementy retro. Jednak najważniejsze było to, aby wybrać odpowiednie dodatki oraz akcesoria. Często to właśnie od nich zależy charakter aranżacji. Przejrzałam więc mydelniczki retro, aby znaleźć taką, która najbardziej będzie pasowała do tworzonego przeze mnie wystroju. Zastanawiałam się nad tym, jaki model powinnam wybrać, ponieważ mogą być one bardzo różnorodne. Niektóre z nich mocuje się do ściany, a inne kładzie na umywalce. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Ja zdecydowałam się na ten drugi rodzaj, aby móc z łatwością ją w przyszłości wymienić, jeżeli będę chciała wnieść coś nowego do tej aranżacji. Podczas wybierania mydelniczki zwracam uwagę na kształt, ponieważ ma on wpływ na to, jak wygodnie się ją czyści. Stawiam na rozwiązania łączące praktyczność z piękną estetyką, takie rzeczy są więc dla mnie bardzo istotne. Jako że wybrane przeze mnie meble łazienkowe są dosyć proste, starałam się wybierać bardziej ozdobne akcesoria. W końcu udało mi się znaleźć mydelniczkę, która od razu mi się spodobała. Jest wykonana z białego materiału oraz posiada pozłacane elementy. Dokładnie taki styl kojarzy mi się z poprzednimi epokami, kiedy tworzono przedmioty przyciągające wzrok swoimi zdobieniami. Mydelniczka ustawiona na stylowej umywalce zwraca uwagę swoją estetyką, o co mi właśnie chodziło. Cieszę się, że udało mi się znaleźć akcesoria pasujące do mojej wizji, jeżeli chodzi o estetykę łazienki.

Odpowiednio dobrane akcesoria łazienkowe pozwoliły mi stworzyć piękną łazienkę w stylu vintage. Najbardziej podoba mi się znaleziona przeze mnie mydelniczka, która od razu przyciąga wzrok. Jest to więc praktyczny przedmiot, który równocześnie stanowi dekorację dla wnętrza. Złote zdobienia doskonale wkomponowały się w wystrój retro. Całość jest więc spójna oraz estetyczna, a przy tym charakteryzuje się również funkcjonalnością. Właśnie na tych cechach mi bardzo zależało, cieszę się, że udało mi się to osiągnąć.