You are currently viewing Jaka narzuta do pokoju?

Jaka narzuta do pokoju?

  • Post author:
  • Post category:Wnętrza

 

Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym spędzam najwięcej czasu. Może wydawać się to śmieszna, ale faktycznie tak jest. Nie znaczy to, że spędzam całe dnie w łóżku, ale to, że moja sypialnia służy mi za pokój do spania i ten do pracy. Kiedy tworzyłam ten pokój, zawsze chciałam mieć miejsce, gdzie mogłabym pracować przy komputerze. Z racji tego, że spędzam w tym pomieszczeniu dosyć dużo czasu, zależało mi na tym, aby faktycznie to pomieszczenie było funkcjonalne, ale i przede wszystkim estetyczne.

Narzuta idealna do każdego pomieszczenia

narzuta na łóżko 220x240 we wzoryInnymi słowy, żeby mi się po prostu dobrze w nim przebywało. Od dziecka uczono mnie, że pościelenie łóżka jest po prostu podstawową sprawą. Ten nawyk wszedł mi mocno w krew. Dlatego, teraz kiedy jestem już dorosła, nie cierpię nie pościelonego łóżka. Od razu kojarzy mi się to z bałaganem i tak zwanym nieogarnięciem. Dlatego, też musiałam dobrać bardzo dobrą i funkcjonalną narzutę. Po obliczeniach wyszło, że była mi potrzebna narzuta na łóżko 220×240 we wzory. Z racji tego, że moje łóżko jest jasne. Wykonane z drewnianych desek chciałam, żeby ten charakter pokoju pozostał. Czyli ciepły. Uwielbiam takie zestawienia, które łączą ze sobą zarówno wzory, jak i gładkie jednolite powierzchnie. Osobiście kocham kolor czerwony. Zwłaszcza w połączeniu z żółciami, pomarańczami. Dlatego, też i taką narzutę wybrałam dla swojego łózka. Okazał się to być istny strzał w dziesiątkę. Moje łóżko prezentuje się teraz doskonale. Co najważniejsze – wygląda porządnie i nie ma już tego „wizerunkowego bałaganu”. To było dla mnie naprawdę bardzo ważne. Mam kilka rad dla tych, które przekazała mi moja babcia. Jeżeli wybieracie daną narzutę musicie trzymać się co najmniej kilku zasad. Pierwsza z nich i podstawowa to odpowiedni rozmiar. Dobra narzuta to taka, która zakrywa maksymalnie pościel, która znajduje się pod nią. Jeżeli decydujemy się na podwijanie narzuty pod materac, to zadbajmy jednocześnie o to, żeby nie była ona zbyt duża. Zbyt szeroka. Dlaczego? Gdyż może to mocno utrudnić nam codzienne ścielenie łóżka. A jak wiadomo – rano nigdy nikt nie ma wystarczającej ilości czasu.

Dlatego warto jest szukać takich rozwiązań, które będą nam ułatwiały codzienne czynności, a nie pochłaniały większość naszego czasu. Kolejna sprawa to materiał. Rynek co prawda oferuje nam bardzo dużą ilość, różnorodnych narzut. Rynek wręcz zasypał nas możliwościami. Jednak wybierajmy takie, które można bez problemu prać w pralce automatycznej czy, też prasować. To ułatwi nam trzymanie wysokiej higieny, a tym samym i zdrowia.