You are currently viewing Jakie praktyczne legowisko dla Shih Tzu wybrać?

Jakie praktyczne legowisko dla Shih Tzu wybrać?

  • Post author:
  • Post category:Psy

Znajdowałem się już bardzo daleko od domu, kiedy zadzwoniła do mnie żona i powiedziała, że czegoś potrzeba dla naszego pieska. Niezbyt mnie to ucieszyło, ponieważ akurat byłem na wycieczce kolarskiej i chciałem pojeździć jeszcze trochę. Jako jednak, że zarówno żona, jak i piesek są dla mnie priorytetowi, popędziłem czym prędzej do sklepu zoologicznego, aby wybrać legowisko dla Shih Tzu.

Wybór praktycznego legowiska dla Shih Tzu

praktyczne legowisko dla shih tzuWarto zdawać sobie sprawę z tego, że Shih Tzu to rasa psów, która wymaga szczególnego podejścia. Praktyczne legowisko dla Shih Tzu musi być bardzo wygodne i dopasowane do rozmiaru zwierzęcia. Może to być na przykład świetna mata, którą kładzie się na kanapę. Piesek, który położy się na takim legowisku będzie spał bardzo smacznie. To doprawdy fantastyczna rzecz – że też wcześniej nie pomyślałem, że pupil będzie czegoś takiego potrzebował! Ważny był również wybór materiału, ponieważ legowiska dla Shih Tzu różnią się bardzo o siebie. Na ogół to bardzo miękkie maty – z zewnątrz są powleczone wytrzymałym materiałem, ale ich środek wypełnia bardzo wygodne pierze lub innego rodzaju wyściółka. Należy zaznaczyć, że legowisko dla pieska ma za zadanie również chronić meble przed pobrudzeniem przez czworonoga. To ważne, ponieważ właśnie kupiliśmy z żoną nową kanapę, dlatego bardzo przyda się coś, co ją zabezpieczy. Niesamowicie istotne jest też, aby mata była dopasowana do wagi psa. Dla przykładu – nasz Shih Tzu waży siedemnaście kilo, dlatego wybrałem dla niego praktyczne legowisko, które w specyfikacji miało podaną maksymalną wagę psa: 20 kilogramów. Liczył się oczywiście też kolor, ponieważ powinien on pasować do kanapy. Nie miałem nic przeciwko barwie różowej – w przeciwieństwie do wielu facetów – wiedziałem, że bardzo spodoba się ona żonie. Wyglądało na to, że piesek zyskał wspaniałe legowisko, muszę je tylko jeszcze szybko i bezpiecznie przewieść rowerem do domu, a nie mam ani plecaka, ani bagażnika.

Piesek bardzo ucieszył się z legowiska. Widać było, że podoba mu się ono i że ma poczucie, że wreszcie ma swoje miejsce w domu. Normalnie Shih Tzu przebywał na dywaniku, jednak teraz ma specjalną przestrzeń wypoczynkową – jak w prawdziwym kurorcie dla piesków. Zarówno żonie, jak i mnie bardzo spodobał się nie tylko kolor, ale także wzór – florystyczny, który fantastycznie pasował do wystroju domu. Stuprocentowa bawełna była niesamowicie wygodna dla pieska, a zdarzało się też, że i ja kładłem się na legowisku. Niestety – ponury wzrok pieska zmuszał mnie do ustąpienia miejsca najlepszemu przyjacielowi człowieka, czyli mnie.