You are currently viewing Jakie usługi oferuje zdalna asystentka?

Jakie usługi oferuje zdalna asystentka?

Odpowiedź na wątpliwości odnośnie zawodu wirtualnej asystentki nie jest ani prosta, ani jednoznaczna. Warto jednak zacząć od tego, że jest to osoba, która w odróżnieniu od typowych sekretarek albo asystentek pracuje zdalnie i komunikuje się z klientami drogą telefoniczną albo mailową. Często kontakt ma miejsce także przy pomocy różnorodnych komunikatorów oraz aplikacji. Czym konkretnie zajmuje się zdalna asystenta oraz czy rzeczywiście warto korzystać z tego rodzaju usług? Na co warto zwracać uwagę?

Korzystamy z usług wykwalifikowanej zdalnej asystentki

wykwalifikowana zdalna asystentkaWspółcześnie zdalne asystentki zajmują się niemal wszystkim, co jest możliwe do zrealizowania na odległość. Tyczy się to zadań, które są niezbędne ro zrealizowania dla zleceniodawcy. Najczęściej obejmuje to przejęcie prostych, jednak czasochłonnych czynności oraz zadań. Zdalnej asystentce możemy zlecić wykonywanie wielu spraw, na które brakuje nam czasu albo nie mamy do ich wykonania specjalnej wiedzy czy kwalifikacji. Zakres pracy może więc się różnić w zależności od danej osoby oraz jej doświadczenia. Korzystnym wyborem będzie dla nas wykwalifikowana zdalna asystentka. Z upływem lat coraz większa liczba obszarów naszej zawodowej aktywności przenosi się do sieci. Za pośrednictwem Internetu możemy załatwić coraz więcej spraw. Praca wirtualnej asystentki więc jest doskonałym przykładem profesji, która umożliwia wykonywanie obowiązków zawodowych w pełni online. Dlatego jedynym ograniczeniem staje się stały dostęp do łącza internetowego. Praca zdanej asystentki może być bardzo zróżnicowana i uzależniona od umiejętności, wykształcenia oraz doświadczenia danej osoby. Prace mogą być zarówno proste, obejmujące uzupełnianie baz danych, przez wyszukiwanie informacji czy trudniejsze przygotowywanie prezentacji albo porównywanie ofert. Zdalne asystentki mogą również zajmować się prowadzeniem firmowego funpage, tworzeniem firmowych blogów, podcastów, redagowaniem ogłoszeń, kreowaniem opisów produktów bądź kontaktowaniem się z usługobiorcami.

Jeśli zdalna asystentka zna języki obce, może jednocześnie wykonywać tłumaczenia czy organizować zagraniczne wyjazdy. Podstawą są zawsze usługi administracyjne, jednakże doświadczone zdalne asystentki często specjalizują się w ściśle określonych obszarach, takich jak marketing, PR, eventy, rekrutacja czy obsługa stron www. Najczęstszymi pracami administracyjnymi są kwestie dotyczące obsługi wirtualnej recepcji czy praca z dokumentami. Możliwy jest także research, korekta tekstów, przygotowywanie zestawień czy pisanie artykułów.