Kiedy wymiana drzwi zewnętrznych staje się konieczna?

Skąd wiesz, że nadszedł czas, aby wymienić drzwi wejściowe? Teraz wydaje się, że ludzie nie korzystają z drzwi tak często, jak dawniej. Dzięki bramom garażowym i drzwiom bocznym większość z nas nawet nie myśli o naszych drzwiach wejściowych. Problem polega na tym, że większość z nas już teraz rozumie, że musimy wymienić nasze stare jednopanelowe  okna, jednak nie zawsze tak jest z drzwiami.

Zadbaj o integralność swoich drzwi zewnętrznych

drzwi zewnętrzne z KielcCzy Twój codzienny trening polega na próbie otwarcia i zamknięcia drzwi wejściowych? Jeśli twoje drzwi trudno jest otworzyć i zamknąć, może być czas na ich wymianę. Kiedy czujesz, że twoje drzwi utykają w zimie, a latem można je łatwo otwierać i zamykać, jest to wyraźny znak że pora wymienić drzwi. Jeśli zawiasy opadają, to kolejny problem. Ale jeśli przykleja się do zacięcia drzwi, drzwi prawdopodobnie mają odsłonięte obszary po bokach, u góry lub u dołu, w których widać światło. Problemem jest widzenie światła od wewnątrz lub na zewnątrz bez otwartych drzwi. Jeśli weźmiesz zapalniczkę kilka cali wokół tych krawędzi, zwróć uwagę na to, co robi płomień. Spróbuje przejść tuż za drzwiami. Oznacza to wyciek powietrza. Czy twoje drzwi zewnętrzne z Kielc (lub Radomia, Konina, czy jakiegokolwiek miejsca w którym je wyprodukowano) mają więcej zacieków i rdzy niż samochód na złomowisku? Zacieki i rdza na drzwiach wskazują, że integralność strukturalna drzwi może być zagrożona. Większość drzwi mieszkalnych z półki w domu lub zajezdni jest laminowana stalą o grubości 24-26 na drewnianej ramie. To nie są bardzo solidne konstrukcyjnie drzwi. Te drzwi ledwo kwalifikują się jako drzwi mieszkalne. Pomyśl o tym w ten sposób – po prostu spędzasz dwie godziny w sklepie spożywczym. Po zaparkowaniu samochodu wyskakujesz z bagażnika, by zabrać ze sobą artykuły spożywcze. Ile podróży chcesz odbyć tam i z powrotem? Być może masz 5 toreb na każdym ramieniu i obie ręce pełne około 4 innych toreb. Kiedy podchodzisz do drzwi, dajesz im kopniaka do otwarcia na koniec tej krucjaty spożywczej i zauważysz, że po prostu zrobiłeś duże brzydkie wgniecenie w drzwiach wejściowych. Czy coś, co łatwo daje się wgnieść nadaje się do ochrony domu? Jeśli te same drzwi są zardzewiałe, lepiej wziąć pod uwagę, że wilgoć nie pochodzi tylko z zewnątrz, ale może również przedostaje się do wewnętrznej drewnianej ramy.

Pomijając efektywność energetyczną, nie ufałbym czemuś takiemu, aby zapewnić bezpieczeństwo mojemu domowi i moim bliskim. Czy twoje drzwi wejściowe mają wilgoć między szybami? Podobnie jak nowe okna, wiele drzwi ze szklanymi oknami ma podwójne szyby. Z biegiem czasu w przypadku starszych drzwi uszczelnienie między tymi dwoma szybami zawiedzie, prowadząc do wilgoci, lub pleśni między szybami.