You are currently viewing Kilka zastosowań haka holowniczego

Kilka zastosowań haka holowniczego

Pierwsze samochody, z których miałem okazję korzystać głównie jako pasażer, zachwycały mnie swoim wyposażeniem i wyglądem wnętrza, ponieważ trzeba przyznać, że teraz producenci nowoczesnych pojazdów robią wszystko, żeby były one dopracowane pod każdym możliwym względem. Z biegiem lat moje oczekiwania wobec pojazdów i ich producentów ulegają zmianie w zależności od tego, jakie mam plany związane z wykorzystywaniem tych nowoczesnych maszyn. Teraz możliwość wykorzystywania haków holowniczych to dla mnie przy każdym samochodzie absolutna konieczność.

Dlaczego zainteresowałem się hakami holowniczymi?

haki holowniczeMoje potrzeby związane na przykład z planowanymi wyjazdami wakacyjnymi także ulegały zmianie. Wiązało się to między innymi z tym, że z roku na rok byłem zmuszony na takie wyjazdy zabierać ze sobą zdecydowanie więcej różnych bagaży. Żeby to zrobić, potrzebna jest przede wszystkim przestrzeń. Haki holownicze sprawiły, że w samochodach nie muszę się już gnieździć razem z innymi pasażerami i mnóstwem walizek. Mało tego mogę w takie dalekie wycieczki poza miejscem stałego pobytu wyjeżdżać nawet autem z wyjątkowo małym bagażnikiem, ponieważ nie ma on już znaczenia. Haki holownicze umożliwiają swobodne ciągnięcie za pojazdem na przykład przyczepki samochodowej. Model ze specjalnie dopasowanym stelażem i plandeką może pomieścić naprawdę dużo. Nowoczesny hak holowniczy jest z kolei tak połączony z resztą pojazdu, że nawet duży ciężar więziennego ładunku nie ma dla niego większego znaczenia. Należy to rozumieć jako brak jakichkolwiek uszkodzeń na haku holowniczym nawet po wyjątkowo długiej eksploatacji. Haki holownicze nadają się właśnie ze względu na wykorzystane przez producenta materiały i porządną konstrukcję nawet do skutecznego ciągnięcia dużych przyczep kempingowych. To znakomita alternatywa dla konieczności wcześniejszej rezerwacji pokoju w hotelu. Tym bardziej że w przyczepie kempingowej można korzystać nawet ze specjalnej pompki do wody zasilane energią z akumulatora.

Z dostępem do takiej energii nie ma tam najmniejszego problemu, ponieważ praktycznie każdy nowoczesny hak jest wyposażony w przewody umożliwiające bezpieczne doprowadzenie tam tej energii zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem. Dzięki hakom holowanie różnych rzeczy za samochodem osobowym może odbywać się w sposób bezpieczny i zgodny z obowiązującymi przepisami, a to zawsze bardzo ważne. Podobnych zastosowań dla tych metalowych elementów można wskazać więcej, ponieważ powyżej zostały zaprezentowane tylko wybrane przykłady. Najlepiej przekonać się o tym osobiście.