You are currently viewing Klocki rozwijające kreatywność

Klocki rozwijające kreatywność

Rodzice maluchów starają się, żeby we właściwy sposób wspomagać rozwój swojego dziecka. Świetną zabawką edukacyjną są klocki. Dlaczego? Przede wszystkim wspomagają one rozwój myślenia poprzez zabawę, polepszają percepcję i zwiększają kreatywność. Korzyści wynikających z zabawy klockami jest jednak znacznie więcej. Warto znaleźć takie zestawy klocków, które intensywnie stymulują rozwój naszego dziecka.

Zabawa klockami kreatywnymi wspomaga rozwój dziecka

klocki kreatywne dla dzieciRodzice chętnie kupują dzieciom zabawki wspomagające ich rozwój. Warto jednak podkreślić z całą mocą, że nie wszystkie zabawki są jednakowo rozwijające dla najmłodszych. W sklepach dostępnych jest wiele interesujących produktów. Tylko część z nich tak naprawdę rozwija wyobraźnię i kreatywność u dzieci. W takim prazie powstaje podstawowe pytanie, jaki produkt wybrać? Z całą pewnością warto postawić na jedyne w swoim rodzaju klocki kreatywne dla dzieci. Powinny być one dostosowane do wieku dziecka. Warto wybierać klocki, z których można stworzyć różne konstrukcje, a nie tylko takie pokazane na instrukcji. Dziecko powinno mieć tutaj własny wkład. Specjaliści podkreślają, że zabawa klockami kreatywnymi ma same zalety. Przede wszytkim dziecko ćwiczy w ten sposób  zdolności manualne przydatne w nauce pisania, trenuje również stanowią koncentrację i rozwija wyobraźnię. Młodsze dzieci dzięki zabawie klockami uczą się rozpoznawania kształtów i kolorów. Dla nieco starszych dzieci to doskonała okazja do rozwijania zdolności matematycznych. Klocki to wspaniała zabawka edukacyjna, która szybko się nie znudzi. Stanowią doskonałą alternatywę dla wszechobecnych smartfonów i gier komputerowych. Oprócz klocków kreatywnych warto również zwrócić uwagę na inne ciekawe produkty dla dzieci. Dużą popularnością cieszą się ostatnio chociażby gry edukacyjne i karciane. Koordynację wzrokowo-przestrzenną oraz pamięć wzrokową rozwijają także puzzle. Podobnie jak klocki, powinny być jednak dostosowane do wieku dziecka. Starsze dzieci bez trudu ułożą puzzle złożone z większej liczby elementów. Zawsze można towarzyszyć swojemu dziecku w zabawie. Po dłuższym czasie dorośli przypominają sobie, jak to było, gdy sami mieli po kilka lat.

Klocki to bez wątpienia zabawka, która stymuluje rozwój dzieci w różnym wieku. Dzieci z reguły uwielbiają budować wieże z klocków lub inne obiekty. Jest to doskonała zabawa na kilka godzin. Nie ulega wątpliwości, że klocki powinny się znaleźć wśród zabawek zarówno maluchów, jak i nieco starszych dzieci. Mają szansę one rozwijać swoją wyobraźnię oraz kreatywne myślenie.