You are currently viewing Korzystamy z polecanego ocieplenia

Korzystamy z polecanego ocieplenia

Warunki klimatyczne, w jakich żyjemy, powodują konieczność ocieplania budynków od fundamentów po dach, Zazwyczaj domu ocieplane są wełną mineralną albo styropianem, jednak wybór pomiędzy dostępnymi na rynku rozwiązaniami nie jest oczywisty. Należy pamiętać, że ocieplenie budynku jest inwestycją na lata, w związku z czym warto zadbać o jego jakość. W pierwszej kolejności warto poznać dostępne rozwiązania i zdecydować się na takie, które najlepiej się sprawdzą w konkretnym przypadku.

Poszukujemy najlepszego sposobu ocieplania nieruchomości

polecane ocieplenia w przemyśluWłaściwe izolowanie domu może przełożyć się na wymierne zyski. Właściwie wykonane ocieplenie ścian może przekładać się na oszczędności w kosztach ogrzewania wynoszące od pięciu do dziesięciu procent, a ocieplenie dachu od dziesięciu do nawet dwudziestu procent. W efekcie dzięki odpowiednio wykonanej termoizolacji możemy zaoszczędzić nawet trzydzieści procent. Warto zdecydować się na precyzyjnie wykonane oraz polecane ocieplenia w przemyślu. Ze względu na konkurencyjną cenę, najbardziej popularne są wciąż systemy ociepleń opierające się na płytach styropianowych. Nieco droższym materiałem do ocieplania domów jest wełna mineralna, która jest odporna na działanie wysokich temperatur, przepuszcza parę wodną i jednocześnie ma wysokie parametry akustyczne. Jest to jeden z niewielu materiałów do ociepleń, który powoduje zatrzymywanie wilgoci w nieruchomości. Ze względu na swoją specyfikę, nieco trudniej są zamontować, w związku z czym koszty wykonania ocieplenia mogą być na nieco wyższym poziomie. Możliwe jest także wykonanie zarówno ocieplenia wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Koszty w obu przypadkach są zbliżone do siebie, choć ocieplenie wewnętrzne jest znacznie rzadziej praktykowane, przede wszystkim ze względu na fakt, iż zewnętrzne ściany budynku w przypadku ocieplenia wewnętrznego znajdują się w strefie nieogrzewanej, natomiast ciepło przenika przez nie w niewielkim stopniu. Z tego względy ściana jest chłodniejsza i bardziej podatna na wpływ niskich temperatur.

W ostatnim czasie coraz popularniejszym sposobem ocieplania nieruchomości jest pianka poliuretanowa, czyli PUR. Wynika to głównie z korzystnych cen. Innym materiałem, który sprawdzi się na przykład do ocieplania poddasza, są płyty termoizolacyjne (w skrócie PIR). Warto mieć świadomość, iż materiały te mogą być także stosowane do izolacji stropów, posadzek oraz ścian fundamentów. Alternatywą do ocieplania są odpowiednie materiały budowlane, jak na przykład pustaki styropianowe, które pozwalają uniknąć dodatkowego ocieplenia.