Kosmetyka twarzy w salonie

Kosmetyka twarzy w salonie

 

Od najmłodszych lat dziewczynki są uczone, że należy dbać o ciało, włosy i twarz, bo to nasza wizytówka, po której często jesteśmy oceniane. Piękne, długie włosy, zadbane dłonie i nieskazitelna cera są bezsprzecznym atrybutem kobiecości. Podstawą pielęgnacji są codzienne zabiegi kosmetyczne w domu, które obejmują nawilżanie, oczyszczanie i złuszczanie, ale warto raz na czas skorzystać z usług kosmetyczki, która zadba o nas w profesjonalny sposób.

Jakie zabiegi kosmetyczne wykonują salony urody?

KosmetykaNasze mamy i babcie nie korzystały z usług kosmetyczek i same dbały każdego dnia o swoje ciało. W miarę upływu lat, na rynku pojawiało się coraz więcej kosmetyków i produktów dedykowanych konkretnym rodzajom skóry. Obecnie w sklepach mamy produkty ogólnie dostępne dla każdego klienta i są  przeznaczone do codziennego, domowego użytku. Idąc do salonu kosmetycznego, spotkamy jedynie profesjonalne produkty, które od sklepowych różnią się przede wszystkim jakością i ilością skoncentrowanych składników. Profesjonalna kosmetyka polega na skutecznym leczeniu, pielęgnowaniu i upiększaniu skóry suchej, naczynkowej, mieszanej i tłustej. Salony urody przeprowadzają różne zabiegi, z których najpopularniejsze, to peeling kawitacyjny, zabiegi nawilżająco – regenerujące, likwidujące zmarszczki mimiczne, mezoterapia, mikrodermabrazja, czy manualne oczyszczanie skóry. Przed każdym zabiegiem kosmetycznym, konieczna jest konsultacja z dermatologiem, który oceni stan naszej skóry i zaleci odpowiedni zabieg, dopasowany do potrzeb naszej skóry. Zabiegi powierzchowne, najmniej inwazyjne, wystarczy wykonać jeden raz, aby odnieść zamierzony efekt, natomiast te, które wnikają głęboko w skórę do poziomu komórkowego, wymagają powtórzenia. Ilość wykonanych zabiegów zależy od naszej skóry i tego jak reaguje. Kosmetyki, które są stosowane w salonach, posiadają odpowiednie stężenia aktywnych składników, dzięki czemu są wyjątkowo skuteczne, ale mogą być bezpiecznie stosowane jedynie przez wyspecjalizowanych kosmetologów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę co do ich działania. W większości przypadków są to koncentraty.

Zabiegi kosmetyczne są bardzo popularne wśród kobiet, które nie mają czasu na domową pielęgnację, ale także tych, które cenią wygodę i wysoką jakość usług. Do kosmetycznych usług świadczonych w salonach, zaliczamy także manicure i pedicure, oraz kompleksową pielęgnację dłoni i stóp. Salony urody stały się tak bardzo popularne, że znajdziemy je prawie w każdym mieście i małym miasteczku.