You are currently viewing Łazienkowe szafki – ładne i funkcjonalne

Łazienkowe szafki – ładne i funkcjonalne

Łazienka i jej wnętrze to poważny projekt, zarówno finansowy jaki i designerski. Z uwagi, że pochłania generalnie znaczącą cześć oszczędności gospodarstwa domowego i z założenia ma służyć na lata, należy projekt całościowo przeanalizować pod kątem funkcjonalności, ponadczasowości, uniwersalności, komfortu i wizualności oraz spójności z resztą pomieszczeń. 

Jakie szafki do łazienki?

małe szafki podwieszane do łazienkiŁazienka zwyczajowo jako jedno z mniejszych pomieszczeń domu – zwłaszcza mieszkań, które swoją budową sięgają lat 70 -90 – musi być jednocześnie ładna i niezwykle pojemna w swej funkcjonalności przechowywania. Często nie zdajemy sobie sprawy, póki nie robimy generalnych łazienkowych porządków, iż tyle kosmetyków, akcesoriów, chemii i innych gadżetów skumulowanych jest na jej niewielkim metrażu. Przy projekcie warto zadbać o małe szafki podwieszane do łazienki, które nie tylko spełnią dekoracyjną funkcje, ale i posegregują kosmetyki i ułatwią szybki do nich dostęp wszystkich członków rodziny. Niedawno osobiście wpadłam na pomysł organizacji łazienkowych akcesoriów. Zakupiłam male zamykane szafki kubełkowe w ilości 3 sztuk, każda szafka dla jednego z członków rodziny. Szafki zostały oryginalnie rozmieszczone na ścianie wedle wzrostu ich właścicieli i uzupełnione najważniejszymi gadżetami każdego z nas trzech. W ten sposób przestrzeń ścienną zagospodarowałam i podzieliłam podstawowe akcesoria wedle kryterium: członek rodziny. Szafki są naprawdę bardzo ładne i przede wszystkim uniwersalne. Białe fronty i drewniane boki i wnętrze to murowany efekt ponadczasowości i elegancji w jednym. Szafek łazienkowych jest naprawdę cała feeria kolorów, kształtów i rodzai, że bez problemu dopasujemy je pod indywidualny styl. Dobrym i wygodnym rozwiązaniem mogą być też szafki wiszące z frontem lustrzanym, bowiem po pierwsze optycznie powiększają małą przestrzeń, wizualnie zyskujemy dodatkowe metry w naszych i naszych gości oczach. Dodatkowo oszczędzamy na powierzchni ściennej, bowiem nie potrzeba już kolejnego lustra wiszącego. Szafki można tez zawiesić rzędami pod sam sufit, zakładając że im wyżej tym mniej używane akcesoria.

Mała przestrzeń to zwykle większy problem z jej funkcjonalnym rozkładem, takim aby przypadkiem nie sprawić wrażenia zagraconego, zbyt zastawionego pomieszczenia. Przy małych metrażach najlepiej korzystać ze ściennych połaci, aby zaoszczędzić powierzchni podłogowej, po której się poruszamy. Dlatego w kwestii łazienkowych mebli bardzo dobrze sprawdzą się wszelkie wiszące szafki.