You are currently viewing Liczne wyroby z bursztynu

Liczne wyroby z bursztynu

Kiedy jeździmy na wakacje, zawsze podziwiamy lokalne pamiątki i staramy się przywozić coś charakterystycznego dla danego regionu. Zza granicy przywozimy różne dania i słodycze, które nie zepsują się w transporcie. Wybieramy też elementy ludowych strojów lub kosmetyki. W tym roku postanowiliśmy wybrać się nad polskie morze, ponieważ długo już tam nie byliśmy. Zastanawialiśmy się, czy znajdziemy coś ciekawego nad Bałtykiem.

 Zachwyt nad wyrobami z bursztynu

wyroby z bursztynuBędąc nad morzem zaczęliśmy oglądać różne pamiątki i atrakcje. Weszliśmy do jednego z dużych sklepów i okazało się, że maja tam  wyroby z bursztynu różnego rodzaju. Byliśmy zachwyceni, gdy zobaczyliśmy, co tam mają. Nie spodziewałam się, że z bursztynów można zrobić takie cuda. Pierwszą pamiątką która mnie urzekła, była szkatułka z bursztynów. Była wykonana z jasnego bursztynu i wyglądała niesamowicie. Nie wiedziałam, że z bursztynów można robić też takie większe projekty. Pomyślałam, że takie cudeńko mogę wziąć dla siebie i trzymać w nim biżuterię. Oprócz tego dowiedziałam się, że z bursztynów można zrobić zdrowotną nalewkę i ta kwestia również mnie zainteresowała. Słyszałam, że bursztyny mają jakieś zdrowotne właściwości, jednak nie skupiałam się na tym wcześniej. Postanowiłam wziąć kilka bursztynów zwykłych, żeby spróbować, czy wyjdzie mi taka według przepisów z internetu. Oprócz tego postanowiłam dla mojej babci wziąć uroczy świecznik bursztynowy i pomyślałam, że na pewno jej się spodoba. Zbliżał się okres jesienny, a wtedy babcia dużo czasu spędza klimatycznie z herbatką przy świeczkach. Wiedziałam, że na pewno spodoba jej się taki upominek. W pewnym momencie ujrzałam coś tak pięknego, że zaczęłam się tym głośno zachwycać. Moim oczom ukazał się sporej wielkości zegar z bursztynu, który był wprost niesamowity. Wykonany z bursztynów różnego koloru i pięknie oszlifowany. Pomyślałam, że może kiedyś bym się na taki zdecydowała, bo taka pamiątka z wakacji z pewnością byłaby piękną ozdobą na szafce, czy też kominku. 

Nie spodziewałam się, że wrócę z wakacji zapakowana w tak dużą torbę z pamiątkami. Zazwyczaj nawet zza granicy nie przywoziłam aż tyle. Jak widać w naszym kraju jest sporo miejsc, które warto odwiedzić i które dorównują standardom europejskim. Zwiedziliśmy sporo, odwiedziliśmy też muzeum. Zwłaszcza podobało nam się w muzeum bursztynu. Myślimy, żeby za rok znów wybrać się w to samo miejsce i może wtedy kupię sobie zegar bursztynowy, jeżeli jeszcze będzie dostępny. Przyznam, że wypoczynek był bardzo udany.