You are currently viewing Listwy przy oknach

Listwy przy oknach

Podczas remontu mamy wiele spraw na głowie, wiele rzeczy do kupienia, sprawdzenia i zrobienia. Sprawa wygląda podobnie zarówno gdy sami wszystko robimy, jak i wtedy, gdy korzystamy z usług jakiejś wybranej przez nas firmy. Gdy sami wszystko montujemy często musimy zapoznać się z instrukcją, żeby zrobić wszystko prawidłowo. Czasem posiłkujemy się też filmami instruktażowymi znalezionymi w internecie bądź poradami innych osób zamieszczonymi na różnych forach. Dzięki temu niejednokrotnie unikniemy błędów, straty czasu, pieniędzy i oczywiście nerwów.

Montowanie okien i listew

listwy przyokienneJeśli jednak zdajemy się na ekipę to musimy pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach. Po pierwsze, najlepiej jeśli będzie to firma polecona przez kogoś. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdy firma jest już sprawdzona. Mamy wtedy pewność, że wszystko będzie tak jak powinno. Chodzi tu głównie o to jak zostanie wykonana praca i czy będzie wszystko estetycznie wykończone. Najlepiej oczywiście, gdy wszystko sprawdzimy zanim odprawimy naszych pracowników. W razie czego jest jeszcze możliwość żeby coś poprawić czy zmienić. Na przykład, gdy zlecamy montaż okien, zawsze trzeba zwrócić uwagę na to jak zostały zamontowane listwy przyokienne. Czy wszystko jest poprawnie, równo, czysto. Czy okno się domyka tak jak powinno i czy chodzi cicho. Najlepiej sprawdzić każdą opcję otwarcia, czyli całe oko normalnie jak i uchylnie do góry lub na boki, zależy od tego jakie mamy okno. Warto sprawdzić czy nigdzie nie zostały pozostałości kleju, ponieważ im później tym trudniej to doczyścić. Jak już jesteśmy przy temacie okien to pamiętajmy o sprawdzeniu tego jak są zamontowane klamki i czy nie ruszają się na boki. Na sam koniec, gdy jesteśmy pewni, że wszystko jest tak jak powinno, zdejmujemy folię ochronna z szyby i myjemy okno. Najlepsza do tego jest woda z octem. Głównie dlatego, że odtłuści szybę, ale też zostawi powłokę ochronną, która sprawia, że brud i kurz nie przywierają i łatwiej się myje okno przy następnej okazji.

Widać więc jasno, że temat remontów jest niezwykle rozległy i można tu pisać i pisać. Warto dlatego zawsze najpierw zapoznać się z tematem zanim zaczniemy myśleć o jakichkolwiek pracach. Niezależnie czy będzie to właśnie wymiana okien czy położenie płytek, przyklejenie tapet, zmiana paneli naściennych i podłogowych, montaż listew przypodłogowych, malowanie ścian, malowanie sufitów, wykonanie kominka, położenie kostki brukowej. Prac jest naprawdę mnóstwo i trzeba się zawsze znać i wiedzieć co się powinno i jak zrobić. Przecież każdy chce być zadowolony z efektu prac i chce żeby wszystko było jak najlepiej przez długi czas.