You are currently viewing ManUtd – legendarny klub piłkarski

ManUtd – legendarny klub piłkarski

Manchester United to z pewnością jeden z najpopularniejszych klubów piłkarskich na świece. Został założony w 1878 i jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w historii futbolu. Dla swoich kibiców to coś więcej niż klub. Sympatycy tego zespołu są rozsiani po całym świecie. Popularnie nazywani „Czerwonymi Diabłami” zakładają fankluby i w miarę możliwości pojawią się na stadionie Old Trafford by poczuć magię tego miejsca – jedynego w swoim rodzaju „Teatru Marzeń”. Każdy prawdziwy fan tego zespołu powinien chociaż raz przeżyć niesamowitą atmosferę panującą w tym miejscu.

Manchester United – wielki klub z Wysp Brytyjskich

manutdKibice Manchesteru United są w każdej części świata dlatego nie może dziwić fakt, iż klub ten posiada mnóstwo witryn internetowych w wielu językach. Większość stron swoją nazwę zawdzięcza przydomkowi zespołu czyli „Czerwone Diabły” (ang. Red Devils) lub skróconej wersji pełnej nazwy np. manutd, ManU lub MUFC. Każdy fan chce być na bieżąco informowany o wszelkich nowościach lub wydarzeniach mających związek z ulubionym klubem. Najważniejsze informację, które interesują odwiedzających witrynę to wyniki zespołu a więc relację ze spotkań, przebieg meczu , jego najważniejsze sytuację oraz wszelkie kontrowersję. Karuzela Transferowa – a więc wszystkie spekulacje dotyczące zmian barw klubowych przez poszczególnych zawodników. Istotnym elementem prowadzenia strony internetowej jest interakcja z osobami odwiedzającymi ją. Po pierwsze. Cały czas udoskonalać witrynę czyli przyjmować sugestie od internautów. Po drugie. Strona musi ” żyć” czyli forum dyskusyjne, konkursy oraz ankiety w stylu : „Zaznacz najlepszego piłkarza Manchesteru United z ostatniego meczu”. Niektóre portale oprócz funkcji czysto informacyjnej posiadają także inne elementy, które potrafią przyciągnąć kibica. Taką atrakcją jest z pewnością posiadanie sklepu internetowego, w którym można zakupić gadżet swojego zespołu. W ofercie powinny znajdować się m.in. : koszulki meczowe, bluzy klubowe, szaliki, plecaki oraz piłki. Kibice chcąc pokazać swoje upodobanie do zespołu bardzo często korzystają z możliwości zakupu oryginalnej koszulki meczowej – takiej samej w jakiej po boisku biegają ich idole.

Aktywność na stronie internetowej powoduje, że dzięki niej istnieje możliwość poznania nowych ludzi, wymienienia z nimi poglądów. Niekiedy kończy się to spotkaniem na żywo podczas meczu swojego klubu. Właśnie w ten sposób powstają fankluby, które w miarę możliwości zjeżdżają na stadion Old Trafford. Podsumowując każda witryna internetowa klubu Manchester United pozwala jego kibicom poczuć się częścią  tego klubu. Codzienny napływ informacji, porcja zdjęć z treningu, meczu lub filmik ukazujący największe gwiazdy klubu takie jak : Alexis Sanchez, Paul Pogba lub Romelu Lukaku jest dla fanów tego zespołu czymś niezwykłym.