You are currently viewing Metody przyciemniania szyb samochodowych

Metody przyciemniania szyb samochodowych

Całkowite zaciemnianie przednich szyb w samochodach osobowych jest zabronione przepisami drogowymi, gdyż nieumiejętne wykonanie takowego może być przyczyną wypadku, spowodowanego brakiem widoczności na drodze. W niektórych samochodach nie ma jednak możliwości osłony oczu przed słońcem, co również może być przyczyną kolizji czy niebezpiecznej sytuacji. Kierowcy więc sięgają po najróżniejsze metody ochrony przed słońcem podczas jazdy, coraz częściej wybierając legalne, częściowe zaciemnienie do samochodu.

Folie polaryzacyjne do szyb samochodowych

fachowe przyciemnianie szyb w aucie łódzkiePrzyciemnianie przednich szyb wykonywane jest za pomocą folii przeciwsłonecznych, które zaciemniają wyłącznie górną część szyby, i w żaden sposób nie przeszkadzają kierowcy podczas jazdy, zwłaszcza w warunkach słabego oświetlenia czy w nocy. Działają one jednak niczym porządne okulary polaryzacyjne, gdyż po nałożeniu na szybę samochodu blokują dostęp promieni ultrafioletowych, powodujących podrażnienie oczu i podwyższenie temperatury w samochodzie. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, kierowca często nie musi korzystać z okularów przeciwsłonecznych podczas jazdy, posiada doskonałą widoczność nawet w silnym nasłonecznieniu, i mniej obciąża oczy podczas jazdy w kierunku słońca. Wiele warsztatów samochodowych wykonuje fachowe przyciemnianie szyb w aucie Łódzkie ma jeden z najlepszych warsztatów naprawy i tuningu samochodów osobowych i sportowych, który zajmuje się również profesjonalnym zaciemnianiem szyb i nakładaniem folii polaryzacyjnych na przednie szyby pojazdu. Wszystkie modyfikacje wykonywane przez owy warsztat są całkowicie zgodne z regulaminem drogowym, a samochód w nie wyposażony nie może stracić pozwolenia drogowego z racji ich posiadania. Folie nakładane są na szybę za pomocą chemicznych utrwalaczy, a po zaaplikowaniu są niemal niezauważalne, i mogą z łatwością uchodzić za integralną część samochodu.

Folie nakładane wewnątrz kabiny kierowcy są tańsze, gdyż nie są tak narażone na uszkodzenia podczas jazdy jak pozostałe odmiany, aczkolwiek mogą być łatwiej uszkodzone przypadkowo, i mają tendencję do zużywania się po kilku latach. Zewnętrzne folie, natomiast, są bardzo podobne do folii ochronnych które nakładane są na karoserię samochodu. Mają podobną trwałość i wytrzymałość, a na dodatek osłaniają szyby samochodu przed drobnymi zarysowaniami czy zadrapaniami po kontakcie z pyłem i kurzem w trakcie jazdy, zwłaszcza latem, gdzie zapylenie na drodze jest największe. Zaciemniające folie docinane są na wymiar okna samochodu.