You are currently viewing Mieniacey się papier z brokatu

Mieniacey się papier z brokatu

 

W zeszłym tygodniu wprowadziliśmy się z rodziną do Anglii. Wszystko było tam nowe i takie obce. Jednak wszyscy mieliśmy nadzieję, że wkrótce to się zmieni i zadomowimy się na nowym miejscu. Mąż dostał tu pracę i zapowiadało się na to, że zostaniemy tu na stałe. Razem z nami przeprowadziła się tu trójka naszych dzieci. Nie wyobrażałam sobie nawet, jak ciężko będzie im zadomowić się w nowej szkole. Któregoś dnia podczas zakupów, nasza córka dostrzegła sklep z artykułami papierniczymi.

Błyszczące drobinki na papierze mieniące się wszędzie

papiery brokatowePrzynajmniej tak z początku nam się wydawało. Weszliśmy więc. Był to początek nowego hobby naszej córki. A mianowicie chodziło o bajecznie błyszczące papiery brokatowe. Różnego rodzaju koperty, okładki zeszytów, naklejki oraz długopisy. Nigdy nie sądziłam, że może istnieć taki sklep pełny brokatowych rzeczy. Niestety następnego dnia okazało się, że został zlikwidowany. Na to wyglądało, że nie szedł zbyt dobrze interes. Jednak było coś, co po tym sklepie zostało. Nasza córka, od momentu odwiedzenia tego sklepu, zakochała się szczerze we wszystkich brokatowych rzeczach. Nikogo to nie dziwiło. W końcu małe dziewczynki bardzo lubiły brokatowe rzeczy. Mieniący się pyłek musiał być od tamtej pory nawet na lalkach, którymi się bawiła. A my dzięki temu mieliśmy brokat nawet na ścianach. Jest to bardzo ładne, ale strasznie się sypie i czepia się do wszystkich ubrań. Tak też właśnie kilka dni później w naszym domu zawitały różnego rodzaju papiery brokatowe. Duże i małe kartki w różnych kolorach. Oczywiście i obowiązkowo ozdobione brokatem w dużej ilości. Nasza córka całe kieszonkowe wydała na ten papier. U niej w pokoju został ostrożnie przyklejony do ścian. Było to prawdziwe, brokatowe szaleństwo. Inni mieli w domu psa, który roznosił wszędzie swoją sierść, a my mieliśmy wszędzie brokat. Dzięki naszej córce oczywiście. Bardzo długo wyczekiwaliśmy momentu, w którym jej się zwyczajnie to znudzi. Na szczęście w końcu tego momentu się doczekaliśmy.

Jednak brokat będzie nam jeszcze towarzyszył bardzo długo w domowym zaciszu. Bardzo trudno jest się go pozbyć. Papier brokatowy prezentuje się bardzo ładnie. Jednak jedynym minusem tego produktu jest to, że trochę się sypie. Doszliśmy jednak do wniosku, że jest to nawet urocze. Taka odrobina magii sypie się po kątach. Pogodziliśmy się nawet z tym, że błyszczące drobinki zawsze już chyba będą na naszych ubraniach. Papier brokatowy jest bardzo fajny do pakowania prezentów przykładowo. Zawsze pakowaliśmy naszej córce w taki papier zabawki.