You are currently viewing Mleka modyfikowane zaspokajają potrzeby żywieniowe wcześniaków

Mleka modyfikowane zaspokajają potrzeby żywieniowe wcześniaków

Noworodki, które przyszły na świat zbyt wcześnie, mają małą masę urodzinową i niedojrzały organizm. Ważne jest, by wspierać ich rozwój, przygotować do samodzielnego życia poza łonem matki. Do przyczyny przedwczesnego porodu zaliczyć można czynniki infekcyjne, takie jak zakażenie paciorkowcem, choroby przewlekłe lub działanie czynników środowiskowych. Maluchy takie często mają problemy z samodzielnym oddychaniem, wymagają obserwacji na oddziale intensywnej opieki noworodkowej. Często konieczne jest stosowanie aparatury medycznej, która podtrzymuje prawidłową pracę serca.

Składniki zawarte w mleku dla wcześniaków

zdrowe mleko modyfikowane dla wcześniakówRozwój psychoruchowy dzieci powinien być systematycznie obserwowany. Należy zadbać także o odpowiednie karmienie, dzięki któremu maluch może przybrać na wadze. Wcześniaki często mają problemy z ssaniem i połykaniem. W sklepach znaleźć można różnego rodzaju mleka dla wcześniaków, których podawanie należy skonsultować z lekarzem. Stosowanie odpowiednich produktów jest konieczne w sytuacji, kiedy mama nie może karmić piersią. Ważne, by sięgać po pokarm, który nie tylko zaspokaja głód, ale również wzmacnia układ odpornościowy, korzystnie wpływa na funkcjonowanie systemu trawiennego oraz rozwój mózgu. Tego typu mleko powinno być wzbogacone o kwasy tłuszczowe, które wspierają pracę układu nerwowego. Wysokiej jakości produkty zaspokajają potrzeby żywieniowe najmłodszych. Rodzice, którzy zdecydują się na zdrowe mleko modyfikowane dla wcześniaków mogą wspierać rozwój dziecka. Pokarm jest dostosowany do jego potrzeb. Dzięki niemu można zmniejszyć ryzyko występowania dolegliwości trawiennych. Niemowlęta urodzone przedwcześnie często mają problemy z ssaniem i połykaniem, dlatego należy zachęcać je do jedzenia i zaspokoić ich potrzebę bezpieczeństwa. Mleko dla maluchów powinno być bogate w białko, wapń, fosfor, cynk, witaminy i pierwiastki śladowe. Dzięki tego typu składnikom można wspomóc rozwój młodego człowieka i pomóc mu przybrać na wadze.

Pokarm musi być również lekkostrawny, by nie obciążać niedorozwiniętego jeszcze układu pokarmowego pociechy. Należy zawsze podawać mleko zalecone przez lekarza. Wielu producentów oferuje mleka modyfikowane dla wcześniaków, które są przeznaczone dla dzieci z niską wagą urodzeniową. Specjalistyczne produkty są bogate w kwasy omega oraz inne składniki odżywcze. Ich zaletą jest starannie opracowany skład. Należy podawać je w specjalnych butelkach, które są odpowiednio wysterylizowane. Warto zaopatrzyć się w smoczki o wyprofilowanym kształcie.